komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

środa, 17.2.2021 08:38 , komentarze: 3 , odsłony: 1993
kategorie artykułu:

Policjanci z Kłodzka uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. Mieszkaniec gminy wyziębiony leżał na ziemi i wszystko wskazywało na to, że był nietrzeźwy. Dłuższe przebywanie w takim stanie mogłoby skończyć się dla niego tragicznie.

- Do zdarzenia doszło w nocy, gdzie temperatura na zewnątrz spadła poniżej -15 stopni Celsjusza. St. post. Dawid Kołodziej oraz post. Kacper Rak podczas patrolu sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i narażone na wychłodzenie. W jednej z miejscowości na terenie gminy Kłodzko zauważyli leżącego w śniegu mężczyznę. Mężczyzna nie mógł mówić, nie ruszał się i był w stanie skrajnego wyziębienia. Wszystko wskazywało też na to, że był nietrzeźwy, a pamiętajmy, że alkohol powoduje, iż człowiek szybciej traci ciepło, co prowadzi do wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze natychmiast przenieśli poszkodowanego do radiowozu i okryli kocem termicznym. Następnie wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki udzielali pierwszej pomocy wyziębionemu mężczyźnie. 55-latek został zabrany do szpitala w stanie silnego wychłodzenia. Ratownicy medyczni stwierdził, że interwencja policjantów przyczyniła się do uratowania mężczyźnie życia - podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

Policjanci apelują - zwracajmy uwagę na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz, kiedy są niskie temperatury, nie bądźmy obojętni. Możemy uratować komuś życie. Wystarczy jeden telefon pod nr 112.

 

Wasze komentarze

tzw. małpek.
czwartek, 18.02.2021 07:54 autor: kłodczanin
To ci policjanci co na zdjęciu?
środa, 17.02.2021 13:03 autor: Czytelnik
czwartek, 4.3.2021 09:13
5
środa, 3.3.2021 10:08
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele