komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 12 maja 2021

Pankracego, Dominika

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczniów przeprowadzili kolejne zajęcia online

środa, 14.4.2021 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 117
kategorie artykułu:

W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną mają ograniczone możliwości kontaktu z uczniami. Jednak dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie wykorzystując formę zdalnej komunikacji. Omówione zostały również zagadnienia dotyczące przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz omówiono zachowania o charakterze dyskryminacyjnym.

Również podczas trwającej pandemii policjanci uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Wczoraj kierownik dzielnicowych wraz z dzielnicowymi z kłodzkiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa. Omówiona została problematyka cyberprzestępczości, zapobiegania przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami o przeciwdziałaniu propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz omówiono zachowania o charakterze dyskryminacyjnym.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania nurtujące najmłodszych odbiorców. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze i przypominali o zasadności używania elementów odblaskowych. Policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne dla uczniów w tej formie.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 10.5.2021 13:56