Policjanci z Kłodzka te służbę zapamiętają na długo. Narażając własne życie uratowali starszego mężczyznę

poniedziałek, 6.12.2021 16:09 2656 7

Policjanci z kłodzkiej komendy jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru. Nie wahając się ani chwili, weszli do domu, z którego wydobywały się kłęby dymu. Na rękach wynieśli z niego 76-letniego mężczyznę, a następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej, zanim trafił do szpitala. Po chwili z tego samego domu policjanci wynieśli psa i butlę gazową. Uratowany mężczyzna, który samodzielnie nie mógł się poruszać przebywa obecnie w szpitalu pod opieką lekarską.

- Dzisiejszej nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków jednorodzinnych na terenie gminy. Natychmiast zadysponował tam dostępny patrol. Na miejsce jako pierwsi przyjechali dwaj młodzi funkcjonariusze z kłodzkiej komendy. Dowiedzieli się wówczas, że troje mieszkańców w popłochu opuściło płonący budynek i oddaliło się w bezpieczne miejsce. Jednak policjanci musieli sprawdzić czy w płonącym budynku znajduje się jeszcze jakaś osoba. Mundurowi pomimo kłębów dymu weszli do środka i zaczęli sprawdzać pomieszczenia. W jednym z nich, znaleźli starszego mężczyznę, który siedział bez ruchu. Natychmiast na rękach wynieśli seniora, który jak się później okazało nie mógł samodzielnie opuścić budynku - informuje  oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.  - W trakcie ewakuacji mężczyzny, kiedy policjanci byli jeszcze w budynku, usłyszeli skowyt psa. Pomimo płomieni weszli na piętro budynku i z zadymionego pomieszczenia jeden z policjantów na rękach wyniósł przerażonego psa. Drugi funkcjonariusz zauważył butlę z gazem, którą natychmiast wyniósł na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że 76-latek ze względów zdrowotnych nie potrafił samodzielnie się poruszać i nie byłby w stanie wyjść z palącego się budynku. Kiedy dzięki policjantom senior znalazł się już na świeżym powietrzu, ci udzielili mu koniecznej pomocy przedmedycznej. Gdy przyjechało pogotowie ratunkowe mężczyzna został oddany pod ich opiekę i z obrażeniami przewieziony do szpitala.

Na szczęście, dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów nie doszło do tragedii.

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

wtorek, 07.12.2021 11:20
Super! Uratowani muszą czuć ogromną wdzięczność@ czytając miałam ciarki!
Markiza wtorek, 07.12.2021 10:53
Super chłopaki! Nagroda powinna być....
poniedziałek, 06.12.2021 22:56
Facet z tyłu pokazuje, że ten z prawej jest bohaterem.
bartek poniedziałek, 06.12.2021 23:29
Dobra robota - szybka decyzja !
poniedziałek, 06.12.2021 20:46
Brawo chłopaki wzorowa robota
Edi poniedziałek, 06.12.2021 18:41
Brawo chłopaki taka policja jest nam potrzebna.Panie komendanci nagroda i...
Kłodczanin poniedziałek, 06.12.2021 16:53
Chwała Bohaterom!