komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym nietrzeźwego 72-latka

wtorek, 7.7.2020 14:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1385
kategorie artykułu:

Ponad promil alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym w Stroniu Śląskim. Został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy. Teraz 72-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

- Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania był 72-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w ubiegłą sobotę, 4 lipca wieczorem kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że kierujący ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz 72-latek za swój czyn odpowie karnie - mówi podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 15:26
poniedziałek, 20.7.2020 11:54
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe