Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał w Dusznikach-Zdroju pijanego kierowcę

poniedziałek, 18.11.2019 11:39 6009 5

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jak się okazało, miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę przejęli policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju. Teraz 71-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie karnie.

- Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Polanicy-Zdroju  będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Około godziny 22.30  jadąc swoim samochodem po zakończonej służbie na drodze krajowej nr 8, w Dusznikach-Zdroju zauważył stojący na skrzyżowaniu ulic samochód osobowy. Nagle kierujący gwałtownie ruszył i pojechał w kierunku centrum miasta. Kierujący nie panował nad pojazdem i wymuszał na innych uczestnikach ruchu usuwanie się na pobocze. Policjant doprowadził do zatrzymania brawurowo kierującego samochodem.  Gdy podbiegł do kierowcy okazało się, że czuć było od niego intensywną woń alkoholu. Policjant nakazał mężczyźnie opuścić pojazd jednak kierujący próbował odjechać. Funkcjonariusz używając chwytów obezwładniających zmusił go do opuszczenia samochodu, a o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki policji,  który na miejsce skierował patrol policji - informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci z Komisariatu w Polanicy Zdroju zatrzymali nietrzeźwego 71-letniego  kierowcę. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że ma on  2,3 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie 71-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego zdecyduje teraz sąd. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Andriu wtorek, 19.11.2019 07:56
Brawo za postawę! Oby więcej takich dobrych ludzi i...
wtorek, 19.11.2019 05:26
Ksiądz z Bożkowa pokazał ze po pijaku da się jechać...
Borewicz poniedziałek, 18.11.2019 20:55
Dziadek wytrzeźwieje i oskarży policjanta o napaść , zasmarkany adwokat...
poniedziałek, 18.11.2019 13:15
Mlody głupi ale stary jeszcze głupszy
poniedziałek, 18.11.2019 12:54
brawurowa akcja, dzięki policji można spać spokojnie i czuć się