komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 23 czerwca 2021

Wandy, Zenona

Policyjna akcja pn.”Prędkość”

piątek, 20.11.2020 13:33 , komentarze: 0 , odsłony: 368
kategorie artykułu:

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z kłodzkiej drogówki prowadzą działania kontrolne pod nazwą „Prędkośc”. Policjanci podczas akcji przede wszystkim kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania na drogach powiatu kłodzkiego prowadzone są dzisiaj od wczesnych godzin. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań są wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Oprócz kontroli prędkości, podczas dzisiejszych działań policjanci będą zwracać uwagę również na:
·stan trzeźwości kierujących,
·korzystanie z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
·stan techniczny pojazdów,
·przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych pojazdów. Apelują  również do pieszych, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i jeśli to możliwe korzystali z chodników.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.6.2021 12:52
czwartek, 17.6.2021 12:21
środa, 16.6.2021 14:56
1
czwartek, 17.6.2021 10:44