komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

Politechnika Wrocławska podpisała umowę o współpracy z Lądkiem-Zdrojem. W planach badania i inwestycje w OZE

czwartek, 8.4.2021 12:07 , komentarze: 3 , odsłony: 929
kategorie artykułu:

Politechnika Wrocławska podpisała umowę o współpracy z Lądkiem-Zdrojem. W liście intencyjnym zobowiązują się do współpracy i wymieniają inicjatywy, które chcą wspólnie zrealizować.

Foto: pwr.edu.pl/

Dokument podpisali (zdalnie) prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej i Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju. Ze strony uczelni we wspólne działania z gminą uzdrowiskową zaangażowani będą naukowcy z dwóch wydziałów – Mechaniczno-Energetycznego oraz Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Razem z władzami Lądka-Zdroju będą realizować badania i szukać funduszy na wspólne granty badawczo-wdrożeniowe. Współpraca będzie się wiązać z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych, w tym m.in. z planami budowy farmy fotowoltaicznej w Lądku-Zdroju oraz kwestią zagospodarowania tamtejszego odwiertu geotermalnego.

List intencyjny jest tak naprawdę potwierdzeniem dotychczasowej współpracy gminy z uczelnią i deklaracją jej zacieśnienia. Od lat bowiem naukowcy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prowadzą badania wód w Lądku-Zdroju. Byli także bezpośrednio zaangażowani w badania i prace związane z lądeckim odwiertem służącym rozpoznaniu budowy geologicznej gminy.

 

źródło:
Lucyna Róg/  Politechnika Wrocławska
Foto: https://pwr.edu.pl/ 

Wasze komentarze

Szkoda, że w Dusznikach w tej sprawie nic się nie...
czwartek, 08.04.2021 16:49 autor: mieszkaniec
w jakiej sprawie ?
czwartek, 08.04.2021 19:20 autor:
W sprawie odwiertu geotermalnego !!!
piątek, 09.04.2021 13:21 autor: mieszkaniec
poniedziałek, 12.4.2021 12:16
5