Polsko-Czeski Turniej Szachowy i Symultana w Kudowie-Zdroju

środa, 19.6.2019 10:30 2961 0

W  dniach 15-16 czerwca w Kudowie-Zdroju odbyła się druga edycja międzynarodowej szachowej imprezy plenerowej. Wydarzenia zorganizowane zostały w Parku Zdrojowym, w Teatrze pod Blachą.

Organizatorem imprezy było Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, oraz miasto Kudowa-Zdrój. Turnieje i symultanę prowadził i sędziował, jak zawsze wzorowo, Kazimierz Szydełko, który reprezentował Dolnośląski Związek Szachowy.

16 czerwca odbył się II Międzynarodowy Otwarty Turniej Szachowy (szachy szybkie 10 min. plus 5 sek. na zawodnika ), w którym udział wzięło 82 zawodników, w tym 32 z Republiki Czeskiej. Pierwsze miejsce zajął FM  Filip Cukrowski ranking 2295 z klubu RPW Okucia Budowlane Łódź. Drugie miejsce zajął  Paweł Kowalczyk ranking 2460 z klubu Wieża Pęgów. Trzecie miejsce IM Dominik Orzech  ranking 2334 z klubu SSz Gminy Pawłowice (woj, śląskie ) W kategorii juniorów do lat 12 pierwsze miejsce zajął Bubeníček Šimon  Czeska Republika z klubu TJ Nachod, drugie miejsce Kacper Jaroszuk z klubu "Giecek Radków", trzeci był  Čelka Josef Czeska Republika z klubu TJ Nachod. W kategorii Juniorów od 13 do 18 lat pierwsze miejsce zajął Michał Szydełko z klubu Giecek Radków, drugi był Natan Sypień z klubu Giecek Radków, na trzecim miejscu zawodnik z Czech Černý David z klubu "2222 ŠK Polabiny".

W niedzielę, 16 czerwca odbyła się ntomiast symultana w wykonaniu arcymistrzyni Jolanty Zawadzkiej.

Jolanta Zawadzka w Mistrzostwach Polski kobiet wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce. Aktualnie jest brązową medalistką Mistrzostw Polski Kobiet. Kolejno rozegrano szachowy turniej rodzinny.

Robert Duch mieszkaniec Kudowy-Zdroju oraz zawodnik III ligowego klubu w Republice Czeskiej TJ Dvůr Králové nad Labem