Pracowity czwartek dla funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG

wtorek, 9.3.2021 09:53 353 0

4 marca br. funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali i ujawnili łącznie 11 osób, a także w ramach kontroli sanitarnej skontrolowali 1341 osób podróżujących z Czech.

Podczas kontroli sanitarnej na granicy polsko – czeskiej funkcjonariusze z Placówek SG w Jeleniej Górze, Kłodzku oraz Zgorzelcu skontrolowali 1341 osób z czego 1029 podróżujących nie posiadało negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. Wśród podróżujących nie posiadających testów było 39 osób, które zrezygnowały z dalszej podróży do Polski i postanowiły wrócić do Czech, 15 osób, które zostały pouczone o obowiązku zgłoszenia się do sanepidu celem odbycia kwarantanny, a pozostałe osoby według obowiązujacych przepisów są zwolnione z konieczności posiadania testu podczas przekraczania granicy państwowej.

Oprócz prowadzonej kontroli sanitarnej funkcjonariusze pełnili służbę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji w wyniku czego zatrzymali dwóch cudzoziemców za przekroczenie granicy  państwowej wbrew przepisom z Niemiec do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie paszportów, które umożliwiałyby im legalne przekroczenie granicy. W związku z tym, iż cudzoziemcy posiadali ważne dokumenty pobytowe na terytorium Niemiec zostali ukarani mandatami karnymi oraz pouczeni o konieczności powrotu do kraju, w którym ich pobyt jest legalny.

Ponadto zatrzymano 5 cudzoziemców, którzy przebywali nielegalnie na terytorium naszego kraju. Troje cudzoziemców zostało zatrzymanych, ponieważ cel ich wjazdu był niezgodny z deklarowanym, a kolejnych dwóch przekroczyło dozwolony czas pobytu w naszym kraju. Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia.

Wśród zatrzymanych znalazło się również 2 obywateli naszego kraju. Jeden z nich został zatrzymany za naruszenie kwarantanny, za co został pouczony a o zdarzeniu poinformowano Sanepid. Natomiast druga osoba  została zatrzymana, ponieważ jest poszukiwana przez polski wymiar sprawiedliwości.

 

NoOSG

Dodaj komentarz

Komentarze (0)