komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

Praktyki zagraniczne ZSP nr 1 w Kłodzku

środa, 22.5.2019 14:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1888
kategorie artykułu:

„W cztery strony świata”

To już po raz czwarty młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. prof. Wacława Żenczykowskiego w  Kłodzku, czyli tzw. „Budowlanki”,  rozpoczęła realizację projektu „Europejskie umiejętności zawodowe szansą na atrakcyjne zatrudnienie” w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.  W cztery strony świata pojechały  cztery grupy.   58 uczniów klas trzecich technikum w branży: logistycznej,  budowlanej i administracyjnej  udało się do Włoch, Hiszpanii, Portugalii i na Maltę. Pobyt i praktyka zagraniczna poprzedzone są bardzo ciekawym szkoleniem językowym (w obszarze posługiwania się języka angielskiego, a także docelowego kraju)  oraz szkoleniem kulturowym, który przybliża  poznanie tradycje i obyczaje a także  zwyczaje miejscowej ludności.

Zagraniczne praktyki budują doświadczenie zawodowe, a to przecież jedna z najważniejszych rubryk, którą wypełnia się w CV. Wymagania dzisiejszego rynku pracy czy przyszłego pracodawcy  stawiają młodym ludziom wysoko poprzeczkę. Projekt „Europejskie umiejętności zawodowe szansą na atrakcyjne zatrudnienie” staje się więc ważnym początkiem budowania kariery, a przede wszystkim wspaniałą przygodą, którą pamięta się przez całe życie, gdyż praktyka wiąże się z pobytem w ciekawych geograficznie miejscach, zwiedzaniem i atrakcyjnymi wycieczkami  podczas weekendów.

Głównym celem rozpoczętego projektu jest nabycie i rozwinięcie przez  uczniów klas trzecich technikum umiejętności i kompetencji zawodowych dostosowanych do wymagań europejskiego rynku pracy. Dlatego każdy z uczestników na zakończenie otrzyma certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz Certyfikat Europass Mobilność.

W przyszłym roku, z takim doświadczeniem, już jako absolwenci, rozjadą się w cztery strony świata, by rozpocząć własne życie.  Nasza szkoła uczniom to umożliwia.

 

Wasze komentarze

środa, 26.8.2020 16:58
wtorek, 19.5.2020 14:20
1
piątek, 15.5.2020 10:30
poniedziałek, 29.4.2019 12:55