Projekt uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej nagrodzony

czwartek, 21.5.2015 10:47 4574 3

Uczniowie Technikum w Noworudzkiej Szkole Technicznej im. Stanisława Staszica w Nowej Rudzie: Michał Pasek, Borys Habratowski i Arkadiusz Stelmach pod opieką merytoryczną Daniela Jabłońskiego zostali laureatami III nagrody za jeden z najlepszych projektów uczniowskich w konkursie „Uczniowskie Mini Projekty Badawcze w zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Zawodu Technik Informatyk”. 

Wręczenie nagród przez Cezarego Przybylskiego, marszałka Dolnego Śląska, miało miejsce 19 maja br. w Zamku Topacz k. Wrocławia. Projekt uczniów NST pt. „Audyt bezpieczeństwa sieci komputerowych z wykorzystaniem analizy topologii sieci przewodowej i bezprzewodowej, zastosowanych zabezpieczeń i testów penetracyjnych” dotyczył bezpieczeństwa sieci komputerowych, m.in. możliwych zagrożeń oraz sposobów zapobiegania atakom komputerowym.

W ostatnim etapie uczniowie musieli przedstawić swój projekt ekspertom i innym uczestnikom rywalizacji w trakcie publicznej obrony. Konkurs był zorganizowany w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”.

/www.powiat.klodzko.pl/

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

piątek, 19.06.2015 18:56
Gratuluje i zycze kolejnych sukcesów
czwartek, 21.05.2015 17:42
Gratulacje dla opiekuna i jego uczniów !!! Urszula
Wło 2015 czwartek, 21.05.2015 12:32
Michał! Wielkie Gratulacje! Widać, że nasz zawodnik jesteś. Powodzenia.