Przegląd Orkiestr Mundurowych Radków-Wambierzyce 2021 za nami [Foto]

poniedziałek, 12.7.2021 13:32 1677 0

Przegląd Orkiestr Mundurowych Radków-Wambierzyce 2021 za nami! Niezwykłe muzyczne wydarzenie zorganizowane zostało w dniach 10-11 lipca br. i rozpoczęło się od koncertu na rynku w Radkowie. Drugiego dnia orkiestra wystąpiła przed Bazyliką w Wambierzycach. 

W sobotę, 10 lipca na rynku w Radkowie wystąpiła: Orkiestra Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, Orkiestra Dęta z Iłowej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Markowianie", Zespół Pieśni i Tańca Tradycyjnego "Kłosowianie" oraz Kapela Ludowa "Gacoki". W niedzielę, 11 lipca wydarzenie zorganizowane zostało przy Bazylice w Wambierzycach. Niestety, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne wstęp Orkiestry Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu został przerwany. 

Wydarzenie zorganizowane z Funduszu Projektów w Euroregionie Glacensis pn. "Łączy nas muzyka", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Przekraczamy Granice".

W ramach projektu już 21 sierpnia nad Zalewem w Radkowie odbędzie się Przegląd muzycznych zespołów polskich i czeskich (rock i country), a w grudniu, Spotkania chóralne. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)