Rozpoczęto modernizację remizy strażackiej w Dusznikach-Zdroju [Foto]

środa, 12.5.2021 09:03 1378 0

Ruszyła przebudowa dusznickiej remizy strażackiej. W ramach modernizacji planowana jest przebudowa  budynku głównego, części socjalnej oraz wieży. Inwestycja była konieczna m.in. ze względu na garaż, do którego nie mieści się wóz strażacki.  Realizacja zadania ma zostać zakończona w grudniu br. 

W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące wjazdy do garażu oraz więźba dachowa, w celu umożliwienia parkowania w garażu wozu bojowego. Wymieniona zostanie także posadzka oraz instalacja elektryczna, sanitarna i c.o. Planowane jest również: docieplenie remizy, wykonanie kompleksowego remontu dachu, montaż nowoczesnych bram garażowych, sprzężonych z sygnalizacją alarmową, uruchamianą w momencie włączania alarmu i wyjazdu do akcji.

Modernizacji poddana zostanie także część socjalna, gdzie wymieniona będzie instalacja elektryczna, sanitarna i c. o., oraz powstaną nowe szatnie i toalety, zarówno damskie, jak i męskie. Swoją dawną funkcję suszarni węży odzyska również wieża.

Do przetargu na realizację tego zadania wpłynęło pięć ofert, a za najkorzystniejszą wybrano ofertę  firmy F. H. U. „SZAREK” s. c.. Wartość umowy to 850 tys. złotych.


Inwestycja ma zostać zakończona w grudniu br., a jej realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskane zostało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)