komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Ruszyła rozbudowa szkoły w Szalejowie Górnym

czwartek, 12.9.2019 11:44 , komentarze: 1 , odsłony: 1740
kategorie artykułu:

Ruszyła rozbudowa szkoły w Szalejowie Górnym. Zakończenie inwestycji planowane jest latem przyszłego roku.

- Wójt Zbigniew Tur już na początku mówił, że będzie miał przygotowany projekt, ale samorząd sam nie jest w stanie zrealizować tej inwestycji, w związku z tym poszukiwał źródeł zewnętrznych. Nie można było tego sfinansować przy udziale środków unijnych, bo nie ma takich programów, nie było też aktualnych programów rządowych, z których można by skorzystać. Udało się po po mojej interwencji, a zwłaszcza interwencji Michała Dworczyka uzyskać środki z rezerwy celowej premiera Mateusza Morawieckiego - mówił senator Aleksander Szwed podczas symbolicznego rozpoczęcia rozbudowy szkoły w Szalejowie Górnym.

Dzięki realizacji tego zadania powstanie miejsce na dodatkowe oddziały – cztery klasy, gabinet psychologa i logopedy, pokój nauczycielski i świetlica. - W znacznej mierze poprawią się warunki lokalowe bazy edukacyjnej – mówi wójt gminy.

Koszt całej inwestycji to 2,3 mln zł, przy czym w tym roku jest to pierwszy etap za 1 mln zł, co finansuje samorząd lokalny i rząd. Co do 2020 r., to – jak zapewnił senator - jest wstępna deklaracja, że również zostaną przekazane środki z rezerwy celowej.

Szkoła w Szalejowie Górnym jest stosunkowo nowym obiektem, do użytku oddana została niespełna 9 lat temu, ale już wówczas była za mała w stosunku potrzeb. Obecnie kiedy stała się placówką ośmioklasową, dodatkowo pomieszczenia są tym bardziej potrzebne. Uczniowie mają do nich wejść już we wrześniu 2020 r.

 

Wasze komentarze

wybory ida to nagle kasa sie znalazla
czwartek, 12.09.2019 13:53 autor: wybory ida to nagle kasa sie zna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele