komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 26 maja 2019

Filipa, Pauliny

Ruszyło głosowanie w ramach IV edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego

poniedziałek, 13.5.2019 13:27 , komentarze: 0 , odsłony: 542
kategorie artykułu:

Rozpoczęło się głosowanie na projekty złożone przez mieszkańców województwa dolnośląskiego w ramach IV edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk. Głosowanie potrwa do 26.05 do godz. 23:59.

Do etapu głosowania przeszły 162 projekty, w tym:
– ze sportu – 62 projekty,
– z turystyki – 16 projektów,
– z kultury – 41 projektów,
– działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – 16 projektów,
– rozwój społeczeństwa obywatelskiego – 11 projektów,
– na rzecz seniorów – 12 projektów,
– wsparcie rzemiosła – 4 projekty.

Głosować może każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w dniu oddania głosu ma ukończone 16 lat.

Z powiatu kłodzkiego zgłoszone zostały następujące projekty: 

GRZYBÓW-ZDROJE czyli śmiało hyc na polanicki rydz!

GRZYBÓW-ZDROJE czyli śmiało hyc na polanicki rydz! To inicjatywa polegająca na organizacji plenerowego wydarzenia kulturalnego, które odbędzie się w miesiącu wrześniu 2019 r., w Polanicy – Zdroju. W programie przewidziano:
1. konkurs na najładniejsze okazy grzybowe zebrane podczas Polanickiego Grzybobrania,
2. konkurs kulinarny na potrawę z grzybów, 
3. konkurs na nalewkę z darów lasu,
4. potyczki drwali, ognisko,
5. grę terenową w poszukiwaniu Czerwonego Kapturka (marsz na orientację),
6. warsztaty „rękodzieło leśne”,
7. edukację leśną – prelekcje na temat: „Zdrowie z lasu – wykorzystanie dobrodziejstw leśnej fauny i flory w celach prozdrowotnych” , „Zorientuj się na grzyby czyli co wiedzieć warto”, „#Czysty las – posprzątajmy po sobie”.

Sportowy Piknik Rodzinny

Projekt ma na celu realizację "Sportowego Pikniku Rodzinnego" na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Polanicy - Zdroju, w ramach którego przewidziano rodzinne zabawy sportowe m.in. sztafetę, bieg w workach, wyścig z dynią, bieg kelnera, trening z zawodnikami klubu sportowego, pokazy strażackie, freestyle football – pokaz ewolucji żonglerskich piłką, rodzinne grilowanie, występ zespołu muzycznego. Organizacja Pikniku przewidziana jest w miesiącu sierpniu 2019 r. jako impreza regionalna.

GOLF DLA WSZYSTKICH – od Juniora do Seniora

Zapewne wielu z Państwa ciekawi jak wygląda gra w golfa, jakie są reguły tej gry, co jest jej istotą? Z myślą o Was stworzyliśmy unikalny program pn. GOLF DLA WSZYSTKICH-od Juniora do Seniora. W przyjaznej, rodzinnej atmosferze, w przestrzeni czystego górskiego powietrza, pod okiem instruktorów, umożliwimy Państwu zrobienie „pierwszych kroków w golfie”. Oferujemy kameralne warunki do nauki gry. Program nauki przewiduje zajęcia praktyczne na polu golfowym oraz teoretyczne wprowadzenie do reguł gry. Przekonacie się Państwo, że gra w golfa jest sportem, a przede wszystkim zdrowym spacerem dla wszystkich w każdym wieku. Jest to pomysł na wspólną rodzinną aktywność fizyczną i spędzanie wolnego czasu. Golf jest jedną z niewielu dyscyplin sportu, która łączy pokolenia poprzez wspólną grę i poszanowanie reguł. Jako dyscyplina olimpijska dynamicznie rozwija się w Polsce i w brew stereotypom, nie jest sportem elitarnym ale dostępnym dla każdego, kto chce zdrowo i kulturalnie spędzić wolny czas.

XXIV Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju jest najstarszym i największym wydarzeniem w Polsce poświęconym sportowej aktywności w górach. Edycja 2019 będzie najważniejszą imprezą tego typu na świecie - w trakcie jej trwania zostaną wręczone najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody środowiska - Piolets d'Or (nazywane górskimi Oscarami, do roku 2017 wręczanej we Francji, od 2018 w Lądku-Zdroju). Osią programową festiwalu jest konkurs filmowy - zostanie w nim pokazanych kilkadziesiąt najnowszych i najbardziej wartościowych produkcji, pochodzących spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. Oprócz filmów odbędą się dziesiątki prelekcji i warsztatów znanych taterników, alpinistów i himalaistów oraz spotkań z autorami książek górskiej.

Autyzm i co dalej? Rozwój mowy i komunikacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu drogą ku inkluzji społecznej.

Ideą projektu jest wsparcie środowiska os. z niepełnosprawnością typu ASD, poprzez konferencję. W Polsce ukazała się 1-sza publikacja na temat autyzmu w 1980 r., od tego czasu nauczyliśmy się rozpoznawać to zaburzenie, wciąż jednak nie radzimy sobie z problemami, jakie mu towarzyszą. Często bezradni rodzice stają wobec dylematu Co dalej? Szukują terapii najwłaściwszej dla ich dziecka. 25-27 X 2019 chcemy zorganizować konferencję i warsztaty na temat tego zaburzenia, w tym spopularyzować potwierdzoną naukowo metodę terapii behawioralnej. Pierwszy dzień konferecji będzie poświęcony metodom rozwoju mowy i komunikacji osób ze spektrum autyzmu (wykłady+warsztaty), dwa kolejne dni to część warsztatowa - w tym certyfikowany kurs z Terapii Ręki. Adresatami projektu są nauczyciele, psycholodzy, rodzice, lekarze, pedagodzy, przedstawiciele JST - wszyscy zainteresowani tą tematyką. Projekt szczególnie kierujemy do mieszkańców Ziemi Kłodzkiej - CZŁONKÓW RODZIN OSÓB Z ASD.

Radkowski zlot caravaningowy. Poznaj Góry Stołowe.

„Radkowski zlot caravaningowy. Poznaj Góry Stołowe” to inicjatywa, przez którą należy rozumieć ożywienie miejsc aktywności społecznej, przy szczególnym uwzględnieniu walorów infrastruktury turystycznej w Górach Stołowych oraz najbliższej okolicy). Uczestnicy działania wezmą udział w trzech programach tematycznych związanych z historią, tradycją i walorami przyrodniczymi regionu, w tym Gór Stołowych – propozycji spotkań integrujących mieszkańców Dolnego Śląska. Innowacyjność działania polega na zainicjowaniu turystyki caravaningowej, która ciągle nie jest popularna w obszarze województwa dolnośląskiego.

Sportowa Kraina Gór Stołowych

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego, wykazującej zainteresowanie w dziedzinie kolarstwa górskiego MTB i piłki nożnej. Zakłada on realizację turnieju piłki nożnej dla 16 drużyn piłkarskich oraz górskiego wyścigu kolarskiego MTB. Poza uwzględnieniem walorów miejsca, w którym oba wydarzenia mają się odbyć – otoczenie Gór Stołowych, przewiduje się zachęcenie najmłodszych amatorów sportu do aktywnego wykorzystywania swojego czasu wolnego. Zainicjowanie niniejszej imprezy sportowej ma wesprzeć i wypromować zainteresowanie kolarstwem górskim, na co pozwala topografa terenu oraz piłką nożną, dziedziną sportu, która cieszy się ogromnym uznaniem społecznym.

Radkowska scena muzyczna

Radkowska scena muzyczna to wydarzenie kulturalne, angażujące zespoły i grupy wokalne o zróżnicowanym repertuarze (od muzyki popularnej i rozrywkowej przez muzykę poważną po jazz) do koncertowania na terenie Gminy Radków. Przewiduje się sześć koncertów w okresie lipiec – grudzień 2019. W czasie letnim odbywać się one będą w plenerze, w pięknej scenerii i otoczeniu Gór Stołowych, natomiast pozostałe w obiekcie zamkniętym. Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, zainteresowanych sztuką muzyczną, a szczególnie artystami niszowymi, którzy posiadają ambitny asortyment.

 

 

Jak oddać głos?

 1. Wejdź na stronę: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/
 2. Z każdego zakresu tematycznego wybierz projekt, na który chcesz zagłosować (w sumie możesz wybrać 7 projektów, bo jest 7 zakresów tematycznych).
 3. Wpisz swoje imię i nazwisko, kod pocztowy (weryfikujemy czy jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego), PESEL (weryfikujemy czy masz ukończone 16 lat), nr telefonu (na ten numer wyślemy kod weryfikacyjny – ten numer telefonu może zostać wykorzystany tylko 1 raz).
 4. Potwierdź, że nie jesteś robotem.
 5. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 6. Kliknij przycisk ODDAJ GŁOS.
 7. W przeglądarce pojawi się nowe okno do wpisania kodu weryfikacyjnego.
 8. Na podany numer telefonu zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym.
 9. Wpisz kod weryfikacyjny w przeznaczonym do tego polu, masz na to 2 minuty.
 10. Po wpisaniu kodu, kliknij przycisk POTWIERDŹ GŁOS.
 11. Brawo Twój głos został oddany!

Ile głosów można oddać?
Jedna osoba może oddać tylko 1 głos.

Jeżeli w danym obszarze i subregionie został zgłoszony tylko 1 projekt, czy on automatycznie wygrywa?
Nie, taki projekt musi otrzymać przynajmniej 1 głos.

Czy ilość oddanych głosów będzie widoczna na stronie na bieżąco?
Nie, wyniki głosowania zostaną udostępnione dopiero po zakończeniu głosowania.

Co zrobić gdy pojawią się problemy techniczne podczas głosowania?
Pisz do nas na adres: aktywny@dolnyslask.pl
lub dzwoń pod numer 71 770 40 84 lub 71 770 40 77 (telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30).

źródło: aktywny.dolnyslask.pl

 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 20.5.2019 22:15
12
poniedziałek, 20.5.2019 14:41
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe