Sezon turystyczny powoli dobiega końca

wtorek, 2.11.2021 12:19 1117 0

Sezon turystyczny powoli dobiega końca. Do niedzieli, 14 listopada możliwy będzie wjazd na górny parking przy Błędnych Skałach. Do tego dnia czynne będą również kasy biletowe na trasy turystyczne Błędnych Skał oraz Szczelińca Wielkiego.

Od 15 listopada trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał będą natomiast dostępne bezpłatnie. Nie będzie prowadzona obsługa ruchu turystycznego, a na same trasy będzie można wejść bez zakupu biletu jednak, jak podkreśla dyrekcja parku, na własną odpowiedzialność. 

Nie ma możliwości wjazdu na Błędne Skały pojazdem z silnikiem. Należy pozostawiawić je na bezpłatnym parkingu YMCA i kierować się na Błędne Skały pieszo (szlak niebieski 3,5 km lub szlak zielony dydaktyczny 4,7 km) lub rowerem (droga dojazdowa na Błędne Skały 3,3 km).

Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych są dostępne do zwiedzania. W zakładce "Turystyka" na stronie www.pngs.com.pl znajdziemy aktualną mapę Parku Narodowego Gór Stołowych.

Wraz z pierwszymi opadami śniegu zamknięta  zostanie trasa letnia na Szczelińcu Wielkim (przejście przez Piekielną Kuchnię, Piekło, Czyściec, Niebo), udostępniona w tym czasie zostaje trasa zimowa, prowadząca przez Afrykę. Równocześnie zamknięte zostaną również schody zejściowe na Szczelińcu Wielkim (wracać należy trasą wejściową). 

- Uprzejmie prosimy o niepozostawianie po sobie śmieci oraz zachowanie ostrożności podczas zwiedzania! - apelują pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych. 

PNGS

Dodaj komentarz

Komentarze (0)