Skalna Czaszka udostępniona do zwiedzania. Dyrekcja parku apeluje

czwartek, 29.7.2021 16:16 3760 5

Park Narodowy Gór Stołowych udostępnił do zwiedzania Skalną Czaszkę. Atrakcja znajduje się na terenie ochrony ścisłej, a dyrekcja parku apeluje o uszanowanie obowiązujących zasad.

- Skalna Czaszka znajduje się na terenie OCHRONY ŚCISŁEJ: dojście do atrakcji jest ogrodzone „zeribą” – Prosimy jej nie przekraczać, nie penetrować okolicznych terenów oraz upraszamy o zachowanie ciszy z uwagi na okoliczne ostoje zwierząt - czytamy w komunikacie PNGS. - Mając na uwadze udostępnienie Skalnej Czaszki informujemy, że pozostałe „tajemnicze” miejsca nie będą udostępnione dla turystów w najbliższym czasie. Skalna Czaszka jest obiektem znajdującym się nieopodal jednego z najchętniej odwiedzanych szlaków w Parku Narodowym Gór Stołowych, co głównie przemawiało za udostępnieniem opisywanej formacji. Jednym z powodów udostępnienia Skalnej Czaszki było rozdeptywanie obszarów ochrony ścisłej przez amatorów poszukiwania tajemniczej Czaszki. Liczne poradniki online, znaki wyryte w żywych drzewach oraz strzałki wykute w skałach nakłoniły nas do refleksji. Ostatecznie troszcząc się o dobro przyrody postanowiliśmy udostępnić opisywany obszar. Nie będziemy tolerować łamania przepisów oraz ustawy ochronie przyrody. Osoby, które nie mają szacunku do przyrody i naruszają strefy nieudostępnione przez PNGS będą ponosiły konsekwencję swoich działań. Powyższy tekst ma dać do zrozumienia wszystkim amatorom i poszukiwaczom przygód, że wywieranie presji na Park udając się na Szczeliniec Mały, Wielkie Torfowisko Batorowskie czy inne nieudostępnione obszary nie spowoduje tego, że obszar zostanie udostępniony. Apelujemy o uszanowanie zasad udostępniania i życzymy samych miłych wrażeń. 

Na wejściu pojawiła się tablica informacyjna, a także schodzące prosto z niebieskiego szlaku (Lisia przełęcz <-> Skały Puchacza), prowadzące parę metrów w dół, metalowe schody . Następnie należy kierować się wzdłuż ściany skalnej w LEWO.

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Fiko czwartek, 29.07.2021 21:22
Strasznie buńczuczna postawa PNGS. Przypominam pracownikom Parku, że wszystkie te...
piątek, 30.07.2021 09:22
Trzeba bronic korytek za taka prace i przywileje musza trzymac...
R07 sobota, 31.07.2021 09:21
A możesz wymienić te "przywileje".
Bogobojowy czwartek, 29.07.2021 22:17
Ciekawe kiedy zaczną pobierać opłaty za odwiedziny tych kamieni. ;)
mefisto czwartek, 29.07.2021 20:14
Mega , ktoś otwarcie mysli na całym świecie takie atrakcje...