Skuteczne kontrole realizowane podczas świąt

wtorek, 6.4.2021 15:09 2802 0

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzali w trakcie świątecznego weekendu kontrole sanitarne na polsko-niemieckim i polsko-czeskim pograniczu. Kontrolowali także cudzoziemców pod kątem ich legalnego pobytu w Polsce.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali w niedzielę, 4 kwietnia, 14 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku 24-58 lat przekroczyli granicę pieszo i usiłowali dostać się do Polski. Przeprowadzona wobec nich kontrola legalności pobytu cudzoziemców wykazała, że cel i warunki pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są niezgodne z deklarowanymi. W trakcie kontroli cudzoziemcy przedstawili funkcjonariuszom oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy w podmiotach gospodarczych działających na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, pomorskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jak ustalili funkcjonariusze SG trzy oświadczenia były podrobione. Z uwagi na popełnione przestępstwo  wszczęto postępowanie przygotowawcze i przedstawiono zarzuty cudzoziemcom posłużenia się w trakcie kontroli podrobionymi dokumentami.  

Troje z cudzoziemców posiadało także wydane wizy z prawem do pracy uzyskane zna postawie dokumentów polskiego pracodawcy. Wizy te zostały cofnięte.

Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy otrzymali decyzje Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kłodzku, na podstawie których muszą wyjechać z Polski.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych kontroli sanitarnych funkcjonariusze z tej placówki uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Skontrolowali także 1590 osób podróżujących z Czech do Polski. Ujawnili, że 1342 osoby nie posiadły negatywnego wyniku testu. 208 osób zrezygnowało z dalszej podróży do Polski i wróciło na terytorium Czech, natomiast 10 osób zostało poinformowanych o konieczności skontaktowania się z sanepidem w celu odbycia kwarantanny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)