Spalona: Polsko-Czeski Bieg Narciarski stylem dowolnym za nami[Foto]

poniedziałek, 14.2.2022 12:28 1674 0

150 zawodników z Polski i Czech wzięło udział w biegu narciarskim stylem dowolnym, jaki rozegrany został w niedzielę, 13 lutego w Spalonej.  Organizatorem sportowych zmagań była gmina Bystrzyca Kłodzka, a wydarzenie zorganizowane zostało  w ramach projektu współfinansowanego ze środków europejskich pn. "Silne Partnerstwo w trudnych czasach".

- Bieg rozgrywany jest w stacji narciarskiej Spalona, gdzie gmina na co dzień przygotowuje trasy narciarstwa biegowego dla mieszkańców i turystów. Bieg organizowany jest już o ponad 30 lat, a w tym roku mamy dystans główny 12 km oraz biegi dzieci. Do biegu głównego zgłosiło się 150 osób, bo taki też ustaliliśmy limit i tyle pakietów przygotowaliśmy. Kategorie co 10 lat aż do kategorii powyżej 70 lat - mówi Doba.pl, Roman Bogdał, organizator wydarzenia. 

W kategorii Open (mężczyźni) na mecie jako pierwszy zameldował się Piotr Skowron z Jeleniej Góry (czas 00:34:15). Wśród kobiet najlepsza okazała się Oliwia Gleń ze Szklarskiej Poręby (czas 00:43:50). 

- Trasa jest zróżnicowana. Dużo odcinków po płaskim, ale są też dość intensywne podbiegi. Na co dzień jestem trenerem w szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i bywam w tych okolicach na zgrupowaniach sportowych. Biegamy tu na nartorolkach, ale na nartach jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba - mówi Piotr Skowron.

WYNIKI - KLIKNIJ TUTAJ 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)