komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Spotkanie z kłodzkim herbem

poniedziałek, 31.8.2020 13:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1007
kategorie artykułu:

Pierwsze spotkanie autorskie w czasie pandemii zorganizowane przez kłodzką bibliotekę odbyło się w lipcu w plenerze na Twierdzy Kłodzko i było okazją do poznania Tomasza Duszyńskiego i jego książki „Glatz. Kraj Pana Boga”. Z kolei na pierwsze w czasie pandemii spotkanie autorskie w sali (oczywiście w rygorze sanitarnym) biblioteka wspólnie z Kłodzkim Towarzystwem Oświatowym zaprosiła Irenę Klimaszewską i Jacka Adamowskiego, czyli autorkę i ilustratora historycznej bajki o herbie Kłodzka pt. „Wyprawa”.

Licznie przybyli 27 sierpnia do Centrum Kultury Chrześcijańskiej goście, zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi, mieli okazję poznać bajkowych bohaterów książek pani Ireny, dowiedzieć się jak powstają jej książki, skąd bierze inspirację i co sprawia jej największą przyjemność podczas pisania. Natomiast Jacek Adamowski opowiedział o warsztacie ilustratora i o niezamierzonych wpadkach, które czasem zdarzają się przy ilustrowaniu książek historycznych.

Sympatyczne spotkanie prowadzone przez Martę Zilbert zakończyło się rozdawaniem autografów, pysznym poczęstunkiem i kuluarowymi rozmowami o historii, o Kłodzku i nie tylko. PiMBP oraz KTO zapraszają już na kolejne spotkania w CKCh. Pierwsze z nich, 10 września o godz. 17.00, to spotkanie z emerytowanym dyrektorem kłodzkiej biblioteki Krzysztofem Filipowiczem i jego wspomnieniami „Smaki życia”, w których opisuje dzieciństwo spędzone na Polesiu, młodość na zesłaniu oraz dorosłe życie, które od 1946 roku wiedzie w Kłodzku.

Bohaterką drugiego spotkania (17 września, godz.17.00) będzie Karolina Baumann, czyli siostra Benedykta, dominikanka, pisarka, nauczycielka i reżyserka, która z uczniami kłodzkiego liceum od kilku sezonów realizuje muzyczne spektakle teatralne. Okazją do tego spotkania będzie biografia „Niebo w kolorze popiołu”, opowieść o życiu bł. s. Julii Rodzińskiej, niezwykłej zakonnicy, która w przedwojennej Polsce prowadziła sierociniec, opiekując się porzuconym dziećmi, a później zginęła razem z podopiecznymi w obozie koncentracyjnym Stutthof.

Biblioteka w Kłodzku i KTO serdecznie zapraszają. Wstęp na czwartkowe spotkania w Centrum Kultury Chrześcijańskiej jest wolny, ale wymagane są maseczki ochronne.

 

Wasze komentarze

wtorek, 13.10.2020 11:12
2
niedziela, 11.10.2020 20:10
piątek, 9.10.2020 14:13
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele