Sprawa opiekunki Violetty Villas ponownie na wokandzie

poniedziałek, 4.4.2016 15:59 3617 0

Na 1 czerwca br. Sąd Rejonowy w Kłodzku wyznaczył kolejny termin procesu Elżbiety B., oskarżonej o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Violettą Villas. Pierwszy wyrok uniewinniający w tej sprawie został zaskarżony przez prokuraturę oraz oskarżyciela posiłkowego i został uchylony, w związku z czym sprawę przekazano do ponownego rozpoznania.

- Dzisiaj przed rozprawą obrońca oskarżonej wysłał faksem wniosek o odroczenie sprawy ze względu na jego chorobę i niemożność stawienia się w sądzie – informuje Agnieszka Połyniak, rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy. - Oskarżona obecnie odbywa karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za nieudzielenie pomocy.

Za przestępstwo psychicznego i fizycznego znęcania się nad artystką, Elżbiecie B. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 r. w swoim domu, w Lewinie Kłodzkim. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała złamanie prawej kości udowej oraz urazy klatki piersiowej. W płucach Violetty Villas wykryto zatory tłuszczowe. W organizmie nie wykryto natomiast ani alkoholu ani środków psychotropowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)