komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Szczytnej już otwarta!

wtorek, 6.8.2019 09:30 , komentarze: 7 , odsłony: 5194
kategorie artykułu:

W ramach projektu pn.: „e-Sudety” w Szczytnej uruchomiono stację ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenie to stacja o normalnej mocy, która ładuje samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Oficjalne otwarcie stacji odbyło się 4 sierpnia o godz. 14.45 w ramach XXV Wielkiej Fety Agroturystycznej.

Pierwsza stacja w ramach projektu e-Sudety powstała w lutym br. w Kurorcie Lądek – Zdrój. Projekt „e-Sudety” powstał na bazie przeprowadzonego pilotażowego projektu e-Kotlina Kłodzka, zrealizowanego w Lądku-Zdroju pod patronatem m.in. Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W konferencji oraz panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele ministerstw, władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za poszanowanie środowiska naturalnego, przedstawiciele mediów i partnerów zaangażowanych w projekt. Dyskutowano wówczas nad poprawą jakości powietrza w aspekcie wykorzystania transportu zero emisyjnego oraz testowano samochody elektryczne.

- To druga uruchomiona stacja ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów w ramach projektu e-Sudety. Stacje są montowane przez PGE Nowa Energia. Cieszy nas, że niebawem powstaną kolejne, co przełoży się na upowszechnianie samochodów elektrycznych i rozwój ekoturystyki w regionie. Wierzę, że to region Sudetów stanie się niebawem ambasadorem elektromobilności w Polsce – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.

Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności - w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Szczytnej przy ul. Wolności, Plac za Bramą jest już drugą stacją zrealizowaną w ramach projektu e-Sudety. Niebawem będą montowane kolejne stacje.

 

 

Wasze komentarze

SUPER FAJNIE TYLKO KOGO STAĆ NA TAKI SAMOCHÓD MOŻE ZA...
wtorek, 06.08.2019 12:55 autor: REALISTA
Mnie Stać. Jeżdżę obecnie Tesla modelem S i podróż w...
wtorek, 06.08.2019 14:34 autor: Zizi188
Ty jeździsz obecnie ale Tatą modelem Nano.
wtorek, 06.08.2019 20:31 autor: Srizi188
Zizi pochwal się ta Tesla ofiaro losu
środa, 07.08.2019 09:11 autor:
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele