komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Staropolanka i Uzdrowiska Kłodzkie pomagają medykom przy szczepieniach i walce z COVID-19

wtorek, 11.5.2021 13:34 , komentarze: 0 , odsłony: 327
kategorie artykułu:

Uzdrowiska Kłodzkie i marka Staropolanka nie zwalniają tempa - pomagają punktom szczepień i wciąż wspierają medyków oraz pacjentów w walce z COVID-19.

Choć ostatnie wskaźniki epidemiczne w połączeniu z przyspieszającym programem szczepień #SzczepimySię pozwalają na większy optymizm, to musimy pamiętać, że w dalszym ciągu tytaniczną pracę wykonują setki i tysiące wspaniałych Lekarzy, Pielęgniarek i Ratowników Medycznych. Uzdrowiska Kłodzkie i Staropolanka, pomimo trudnej sytuacji związanej z przestojem lecznictwa uzdrowiskowego w pierwszym kwartale, nie pozostają obojętne na potrzeby, ratowników, medyków i pacjentów.

W ostatnich tygodniach wsparliśmy wraz z Fundacją „Wspólnota Pokoleń” Tymczasowy Szpital dla chorych na COVID-19 znajdujący się przy ul. Rakietowej we Wrocławiu, przekazując znaczącą ilość wody dla personelu i pacjentów z regionu Dolnego Śląska, których pandemia zmusiła do pobytu w tej ogromnej jednostce.

W podobny sposób wspieramy też Punkt Szczepień organizowany na terenie OSiR w Kłodzku przez władze miasta oraz oddział covidowy w Szpitalu w Kłodzku.

- Uzdrowiska i Staropolanka niejako z natury i od zawsze zaangażowane są w ochronę zdrowia i dbanie o zdrowy styl życia. Zazwyczaj wiosna obfituje w rozmaite wydarzenia sportowe, których uczestnicy mają zapewnioną Staropolankę do nawadniania swoich organizmów podczas zawodów. Ponieważ rzeczywistość zmusza organizatorów do odwołania lub przekładania ich wydarzeń, to z całą pewnością woda przeznaczona na cele sportowe przyda się przede wszystkim tym, którzy na co dzień nie szczędzą sił w walce z pandemią – mówi Łukasz Czech, wiceprezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – grupa PGU, należących do grupy KGHM. - Staramy się odpowiedzialnie i skutecznie wspierać medyków, w ramach posiadanych możliwości. Wiadomo, że potrzeby są ogromne i nie mamy możliwości wesprzeć wszystkich organizacji, ale wierzymy, że ta sytuacja nie będzie już trwała długo i wspólnie wygramy z pandemią – dodaje. 

Działania pomocowe Uzdrowisk i Staropolanki były jednymi z pierwszych impulsów wiosną 2020 roku, kiedy to Spółka reagując na wydarzenia jako jedna z pierwszych w Polsce przekazała ponad 50.000 butelek wody do 19 szpitali jednoimiennych.

 

 

Wasze komentarze

środa, 2.6.2021 08:16