Stracili prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

wtorek, 2.6.2020 15:33 1001 1

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierowców, który w świetle obowiązujących przepisów przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracili prawo jazdy. Kierowcy volkswagena i seata poza utratą prawa jady zostali ukarani mandatem i otrzymali punkty karne.

Policjanci  w Kłodzku zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Kierujący jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym. Również przez Kłodzko brawurowo przejeżdżał 42-letni mężczyzna. Kierujący seatem jechał z prędkością 101 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyźni utracili prawo jazdy na 3 miesiące,  ukarani zostali mandatem oraz otrzymali  punkty karne.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 03.06.2020 13:09
Karać i jeszcze raz karać surowo