Stronie Śląskie: komunikat dla narciarzy biegowych z dnia 7 lutego

wtorek, 8.2.2022 14:54 573 0

Komunikat dla narciarzy biegowych z dnia 7 lutego 2022r z popołudniowego przejazdu ratraka.

MIŚ dzisiaj na trasach przebywał od godziny 4 rano do godziny 19. Na niektóre odcinki tras musieliśmy wjechać dwa razy, po rannym ratrakowania ok godziny 11.00 pozostało tylko wspomnienie zasypane przez śnieg. Łącznie w Bielicach spadło około 25 cm świeżego śniegu. Wracając do Bielic, na parkingu ponownie zaczął mocno sypać śnieg, dlatego prawdopodobnie jutro też nas zobaczycie na trasach biegowych. Przygotowaliśmy dla Was nowe odcinki tras biegowych na Drodze pod Kowadłem, łącząc w ten sposób Nowy Gierałtów z Bielicami oraz poprzez Barani Wąwóz z wyciągiem narciarskim w Bielicach. Trasa została przygotowana pod styl klasyczny.

Przygotowana została cała Pętla pod Czernicą od Nowego Gieraltowa, przez Przelęcz Dział i Kozią Drogę. Pętla ma długość 21 km i jest najpiękniejsza widokowo z wszystkich naszych tras. Przygotowaliśmy także :Pętle Rezerwatową oraz Bialską, Drogę Marianny, Dukt nad Spławami od Długiego Spławu do Przełęczy Suchej, na którym można biegać łyżwą. Biały Spław z Doliną Białej Lądeckiej i polanę w górnych Bielicach ratrakowalismy dwukrotnie. Łącznie na pograniczu polsko - czeskim we wspólnym działaniu z Snowpark Paprsek przygotowanych jest ponad 120 km tras narciarstwa biegowego.Do najpopularniejszych tras w Górach Bialskich należą :1. szlak biegowy z parkingu w górnych Bielicach do schroniska Paprsek, Doliną Białej Lądeckiej, przez Biały Spław, skrot na niebieskim szlaku turystycznym, Pralinkę i Mały Szengen. Długość trasy w dwie strony wynosi około 17 km.2. Pętla Bialska poprzez którą można dotrzeć na ławeczkę przed Przełęczą Dział, skręcając na Wielkim Rozdrożu w Pętlę pod Czernicą. 3. Trasa o długości 20 km - Dolina Białej Lądeckiej, Dukt nad Spławami do Czarnego Duktu i zjazd do Bielic.

W przypadku pytań o trasy prosimy o kontakt pod nr tel. 74 8143242 lub mailowo:it. kultura@stronie.pl. Życzymy Państwu przyjemnego biegania po Gminnych trasach w Górach Bialskich oraz bezpiecznego dojazdu do Bielic

CETIK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)