Stypendia burmistrza Kłodzka za rok szkolny 2020/2021 wręczone[Foto]

sobota, 25.9.2021 12:00 2387 2

Po raz kolejny przyznano stypendia dla uczniów kłodzkich szkół podstawowych za osiągnięcia w kategoriach: artystycznej, naukowej, sportowej. Jest to wyraz szacunku wobec trudu, jak wkładają w swój rozwój młodzi ludzie, ale także wyróżnienie dla rodziców i opiekunów.
W tym roku największą grupę stanowiły osoby odnoszące sukcesy sportowe – wśród nagrodzonych są m.in. osoby, które otrzymały powołania do kadry narodowej w danej dyscyplinie. Komisja przyznająca stypendia z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie. W Kłodzku mieszka i uczy się mnóstwo niezwykle zdolnych młodych ludzi. Kryterium przyznania stypendium było m.in. osiąganie sukcesów na szczeblu wojewódzkim i – tym bardziej – krajowym.

– Cieszy fakt, że nasze szkoły mają tak wspaniałych uczniów – mówi burmistrz Kłodzka, Michał Piszko. – Mam także wrażenie, że co roku osób kwalifikujących się do stypendium jest coraz więcej.

STYPENDIA ARTYSTYCZNE
- Oskar Gałęski (akordeon) - opiekun artystyczny Liliana Stopka i Tomasz Brusiński,
- Lila Wyjadłowska (gitara) uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 – opiekun artystyczny Witold Kozakowski
- Katarzyna Woźnicka (wokalistka) uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – opiekun artystyczny  Agata Bilińska

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE
- Karol Mazurkiewicz (geografia, historia zDolny Ślązak) uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – wraz
z nauczycielką Magdaleną Rytel-Latos Agnieszką Wrzesień-Kowalską
- Dominik Pruss uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – wraz z nauczycielką Małgorzatą Aniskin
- Karol Radziejewski uczeń za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/21

STYPENDIÓW SPORTOWE
1. Maja Poręba (pływanie, kadra narodowa) uczennica Szkoły Podstawowej nr 3
2. Hanna Lewicka (pływanie) uczennica Szkoły Podstawowej nr 3
3. Cyprian Liszka (pływanie) uczeń Szkoły Podstawowej nr 6


Wręczenie listu gratulacyjnego dla trenera Henryka Szydłowskiego

4. Wiktor Dereń (kickboxing) uczeń Szkoły Podstawowej nr 1, trener Tomasz Olszewski
5. Nikola Kopczak (taekwondo) uczennica Szkoły Podstawowej nr 7
6. Igor Sławiński (taekwondo) uczeń Szkoły Podstawowej nr 6

Wręczenie listu gratulacyjnego dla trenera Grzegorza Ozimka

7. Kornelia Bargieł (gimnastyka artystyczna) uczennica Szkoły Podstawowej nr 7, trenerka  Katarzyna Kozak
8. Miłosz Krukiewicz (piłka ręczna) absolwent Szkoły Podstawowej nr 1, trener Przemysław Pancer
9. Tadeusz Kurowski (koszykówka, powołany do reprezentacji Polski) uczeń Szkoły Podstawowej nr 7
10. Samuel Gusławski (koszykówka) - absolwent Szkoły Podstawowej nr 7
11. Antoni Ptaszyński (koszykówka) - absolwent Szkoły Podstawowej nr 6
12.Adrian Słocki (koszykówka) - absolwent Szkoły Podstawowej nr 7

Wręczenie listu gratulacyjnego dla trenera Rafała Wojciechowskiego

13. Dominik Włodarski (wrotki, kadra narodowa)- uczeń Szkoły Podstawowej nr 2
14. Kryspin Bator (wrotki, kadra narodowa)- uczeń Szkoły Podstawowej nr 7
15. Maja Wójcik (wrotki, kadra narodowa)- )- uczennica Szkoły Podstawowej nr 7
16. Piotr Morawa (wrotki)- uczeń Szkoły Podstawowej nr 7
17. Łucja Walczak (wrotki)- uczennica Szkoły Podstawowej nr 7
18. Lena Wrona (wrotki)- uczennica Szkoły Podstawowej nr 7

Wręczenie listu gratulacyjnego dla trenera Michała Wrony
- Maksymilian Baranowski (pływanie)
- Patrycja Lorenz (łyżwiarstwo szybkie , short-track)

 

Foto: Piotr Bidowaniec 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Robson niedziela, 26.09.2021 20:35
Ile ten biedny ekspres w calu musiał tych kaw zrobić
Piotr czwartek, 30.09.2021 07:03
Mam nieoficjalną wiadomość że ekspres jeszcze działa a kawa smakuje