komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Świąteczny string.art. w Starym Wielisławiu

piątek, 29.11.2019 10:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1373
kategorie artykułu:

String.Art. na stałe zagościł w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko, bo jego możliwości są nieograniczone. Tym razem dyrektor Biblioteki Mariola Huzar wraz z mobilnym warsztatem rękodzielniczym przyjechała do biblioteki w Starym Wielisławiu. Odbiorcami zajęć byli uczestnicy miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy po raz pierwszy zderzyli się z taką techniką artystyczną.

Każda osoba za pomocą młotka, gwoździ i kolorowych nitek pracowała z ogromnym zaangażowaniem nad świątecznym obrazkiem lub pięknym sercem na desce. Od tych stuków i puków na regałach bibliotecznych dało się odczuć lekkie wstrząsy i szeleszczenie kartek, które z zainteresowaniem przyglądały się, co też się tu dzieje… Moderatorem string.art.-u była dyrektorka Biblioteki, a osobami wspierającymi bibliotekarka Ewa i panie opiekunki WTZ.

-Przy tego typu pracy nikt się nie nudzi, bo sytuacja jest ciągle rozwojowa i zależy od nas samych. Warsztaty rozwijają sprawność manualną. Wymagają koncentracji i uwagi. Wyrabiają zmysł estetyczny. Rozwijają umiejętności i zdolności artystyczne. Pobudzają wyobraźnię i inspirują do kreatywnego myślenia. Natomiast duma i zadowolenie z tego, co zrobili uczestnicy jest #największą#wartością# – podkreśla Mariola Huzar.

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK