Światowy Dzień Śniegu z kłodzkimi policjantami

wtorek, 18.1.2022 10:00 2087 2

17 stycznia 2022 roku na terenie stacji narciarskich w Zieleńcu i Czarnej Górze funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu. Wspólnie z Komisarzem Lwem prowadzili konkursy i zabawy dla najmłodszych amatorów zimowych sportów. Ferie właśnie się rozpoczęły, a kłodzcy policjanci dbają o to, aby przerwa w nauce upływała w radosnej i bezpiecznej atmosferze.

 

Światowy Dzień Śniegu, to dobra okazja do przybycia na stok Komisarza Lwa, który wspólnie z patrolami narciarskimi uczył oraz przypominał - zwłaszcza  najmłodszym amatorom zabaw na śniegu - jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. W ramach wydarzenia plenerowego zorganizowano konkursy wiedzy o bezpieczeństwie, pogadanki, zawody w formie slalomu i darmowe lekcje. Narciarzom przybyłym na stoki rozdawano ulotki prewencyjne traktujące o poprawnym zachowaniu na terenach kompleksów narciarskich. Policjanci w rozmowach z turystami promowali i upowszechniali Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Przypomnijmy, że przywoływany kodeks reguł obowiązuje na trasach narciarskich całego świata i  określa zasady prawidłowego zachowania się między innymi: poszanowania innych użytkowników stoku, zjeżdżania z szybkością dopasowaną do umiejętności, trasy i pogody, wyprzedzania z zachowaniem odpowiedniej odległości, zjeżdżania ze stoku w taki sposób, aby uniknąć zderzenia z inną osobą, stosowania się do znaków narciarskich ustawionych na trasach. W ramach akcji funkcjonariusze rozdali najmłodszym narciarzom kamizelki, kominy, elementy odblaskowe i inne gadżety.

 

Ponadto zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt:  ZILUSTRUJ DEKALOG NARCIARZA!
Szczegóły konkursu na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Kulson środa, 19.01.2022 10:31
No i do tego się tylko nadajecie. Żeby pajaca z...
Anty cebulak sobota, 22.01.2022 13:29
ty się jedynie nadajesz do szczekania w internecie cwoku. Ciesz...