komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski powalczą na litewskich szutrach

wtorek, 9.7.2019 16:24 , komentarze: 0 , odsłony: 834
kategorie artykułu:

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zbliżają się do półmetka sezonu, który będzie stanowił litewski Rally Elektrenai. Czwarta runda RSMP, podobnie jak niedawno zakończony Rajd Polski, będzie rozgrywana na szutrowej nawierzchni. W harmonogramie znalazło się 16 odcinków specjalnych w rejonie Elektreny, których łączna długość wynosi nieco ponad 100 kilometrów. Magnesem dla kibiców będą z pewnością pokonywane przy dużych prędkościach hopy i podbicia, na których rajdówki wykonają efektowne loty.

Jak podkreśla Sylwester Płachytka, litewskie szutry wiążą się dla niego z dobrymi wspomnieniami. I choć kilka sezonów temu podczas Rally Kauno Ruduo rywalizował w zupełnie innym samochodzie, wraz z Jackiem Nowaczewskim jest gotowy do startu w Rally Elektrenai. Załoga Fiesty R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control chce powetować sobie przedwcześnie zakończony występ w Rajdzie Polski.

Sylwester Płachytka: Na Litwie miałem okazje startować raz - w 2013 roku przednionapędowym Citroenem C2 R2 Max w Rally Kauno Ruduo. Bardzo dobrze wspominam te odcinki. Teraz jak widać startuje cała nasza stawka RSMP, więc postaramy się pojechać równym i szybkim tempem, kontrolując sytuacje na drodze. Cel na ten rajd to meta, a po nieudanym Rajdzie Polski musimy się maksymalnie skupić na tym zadaniu. Wynik nie jest w tym momencie najważniejszy.

Jacek Nowaczewski: W najbliższy weekend czeka nas kolejna szutrowa runda RSMP. Będzie to mój pierwszy kontakt z odcinkami specjalnymi na Litwie, czeka mnie więc dużo pracy i koncentracji. Szutry to kwintesencja rajdów, więc na pewno będzie co oglądać. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na odcinkach!

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
wtorek, 28.7.2020 13:45
1
wtorek, 28.7.2020 12:22
poniedziałek, 27.7.2020 17:09
poniedziałek, 27.7.2020 09:34
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK