Szkolenie z blefaroplastyki – techniki precyzyjnego modelowania powiek
Specjalistyczne kursy tematyczne z zakresu medycyny estetycznej cieszą się rosnącą popularnością wśród lekarzy. Determinowana jest ona zwiększonym popytem na zabiegi estetyczne i kosmetyczne wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. Specjalistą z tego zakresu można stać się, kończąc stosowne kursy i szkolenia. Po odpowiednim przygotowaniu merytorycznym i praktycznym do wykonywania określonych zabiegów lekarz włącza nową usługę do oferty swojej działalności. Tym samym poszerza zakres wykonywanych obowiązków, wychodząc naprzeciw pacjentom pragnącym odmłodzić swój wygląd i przywrócić skórze młodzieńczy blask. Jednym z popularniejszych wśród specjalistów jest szkolenie z blefaroplastyki.
Kameralne, kilkuosobowe grupy, przyjemna atmosfera, uczestnictwo wielu modeli i modelek – to tylko niektóre z atutów, jakie oferuje kursantom szkolenie z blefaroplastyki w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym. Na ten kurs decydują się specjaliści, którzy pragną poszerzyć własne kwalifikacje i zdobyć cenne doświadczenie pod okiem wysokiej klasy specjalistów. Przedstawiają oni innowacyjne metody i techniki plastyki powiek sposobem operacyjnym. Przygotowanie uczestników kursu jest kompleksowe. Po bloku teoretycznym zaplanowany jest blok praktyczny. Już podczas szkolenia kursanci mają zatem możliwość własnoręcznego wykonania zabiegu na modelach i modelkach, ze wsparciem instruktora.
Zabieg blefaroplastyki – popularność procedur medycyny estetycznej
Szkolenie z blefaroplastyki skierowane jest do lekarzy różnych specjalności. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie aktualnego prawa wykonywania zawodu. Najczęściej na kurs plastyki powiek zgłaszają się chirurdzy oraz okuliści. Dzięki uczestnictwu lekarzy aktywnych zawodowo organizatorzy mają pewność szkolenia profesjonalistów, z bogatym doświadczeniem w działalności w branży medycznej. Kurs jest skierowany do lekarzy głównie również ze względu na konieczność posiadania umiejętności precyzyjnego operowania narzędziami chirurgicznymi. Podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje się bowiem powszechne techniki operacyjne, dostosowane do potrzeb dziedziny medycyny oraz indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta.
Blefaroplastyka to mało inwazyjna procedura z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Plastyka okolicy oka może dotyczyć wyglądu zarówno powieki dolnej, jak i górnej. To estetyczny zabieg chirurgiczny, którego głównym celem jest poprawa wyglądu powiek. Dzięki niej możliwe staje się szybkie i skuteczne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesną poprawą konturu oczu. Lekarz podczas zabiegu posługuje się zwykle skalpelem lub laserem. Prowadzi nacięcie w naturalnym zagłębieniu skóry. Usuwa zatem nadmiar wiotkiej skóry, wraz z fragmentem tkanki tłuszczowej oraz w razie konieczności – niewielką częścią mięśnia okrężnego oka. Efekty zabiegu utrzymują się długotrwale, nawet przez kilka lat. Ich trwałość przedłuża się ponadto dzięki odpowiedniej dbałości o pielęgnację rany i ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami.
Przygotowanie teoretyczne uczestników – kwalifikacja do plastyki powiek górnych i zabiegów w okolicy oka
Szkolenie z blefaroplastyki w sposób kompleksowy przygotowuje lekarzy do poszerzenia własnej oferty o profesjonalne usługi plastyki powiek na poziomie podstawowym. Samodzielnie weryfikują oni istnienie wskazań do zabiegu, eliminują ewentualne przeciwwskazania oraz oceniają potrzeby pacjenta i możliwe do uzyskania rezultaty. Wśród opisywanych zagadnień wymienia się również konieczne przygotowanie gabinetu specjalistycznego do zabiegu blefaroplastyki. Kursanci zapoznają się z podstawowym instrumentarium i warunkami pracy, jakie powinni zapewniać sobie i pacjentom. Uczestnicy mogą zadawać pytania bez ograniczeń, wykładowcy dzielą się również własnym doświadczeniem, analizując studium indywidualnego przypadku.
Część teoretyczna kursu z blefaroplastyki na poziomie podstawowym obejmuje m.in. wprowadzenie do metod i technik prawidłowego wykonywania zabiegu, anatomię twarzy, istotne wymiary i proporcje ludzkiej twarzy, opis poszczególnych etapów zabiegu. Uczestników szkolenia zapoznaje się ponadto z możliwą do zastosowania farmakologii, narzędziami i materiałami niezbędnymi do zabiegu. Powinni oni również poznać możliwe powikłania po blefaroplastyce powiek dolnych i górnych oraz sposoby zapobiegania ich występowaniu. Po części teoretycznej, wprowadzającej do tematu chirurgii powiek, odbywa się obszerna część warsztatowa.
Szkolenie z blefaroplastyki – intensywne przygotowanie praktyczne lekarzy
Szkolenie z blefaroplastyki w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym to przede wszystkim praktyczne przygotowanie kursantów do samodzielnego wykonywania opisywanego zabiegu podczas praktyki lekarskiej. Pierwszą kompleksową plastyką powiek mogą oni zająć się już podczas kursu. Zabieg, który wykonuje instruktor szkolenia, ma charakter pokazowy. Podczas niego specjaliści poznają w praktyce metody i techniki rekonstrukcji powiek. Następnie samodzielnie, ale pod czujnym okiem i ze wsparciem wykładowcy wykonują kwalifikację zabiegową, weryfikują wskazania do rozpoczęcia procedury medycznej, by wreszcie chwycić w dłoń odpowiednie narzędzie chirurgiczne. Część warsztatowa zajmuje zdecydowaną większość czasu szkoleniowego. Opiera się na przeprowadzeniu zabiegu blefaroplastyki w znieczuleniu miejscowym, w obrębie powiek modeli i modelek, które również uczestniczą w szkoleniu.
Praktyczny kurs z blefaroplastyki wyposaża wszystkich uczestników w wiedzę i kompetencje konieczne dla natychmiastowego włączenia kompleksowej usługi do oferty gabinetu lekarskiego. Podczas części warsztatowej kursanci zapoznają się z nowoczesnymi technikami operacyjnymi kompleksowej plastyki powiek. Czas szkolenia uzależniony jest głównie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań grupy kursantów. Zwykle szkolenie z blefaroplastyki trwa od 6 do 8 godzin.