Sztuka gwoździa i nitki w Krosnowicach

wtorek, 25.8.2020 19:38 2225 0

Czym jest "String art"?  To sztuka gwoździa i nitki, a konkretnie to zabawny i łatwy sposób na stworzenie kolorowego geometrycznego obrazu poprzez owinięcie nici lub kordonków wokół szpilek lub gwoździ wbitych w deskę. Wiele prostych linii sznurka może tworzyć kształty od prostych krzywych do bardziej złożonych wzorów przypominających serca, liście, koty czy żaglówki.

Z tą sztuką zmierzyła się kameralna grupka młodych czytelników Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach. Sierpniowa aura sprzyja tego typu zajęciom, więc dzięki uprzejmości pani Marii mogliśmy odbyć zajęcia w ogrodzie po sąsiedzku.

Początki nie były łatwe, więc kadra kierownicza Biblioteki i panie bibliotekarki wspomagały dzieci na każdym etapie realizacji dzieł. Pomiędzy nami latały pszczoły, które chciały nam poplątać nici… Wspaniale pachniały kwiaty… Wietrzyk chłodziła nagrzane powietrze…

Galeria wykonanych prac prezentuje się wspaniale i kolorowo. Zapraszamy na kolejne warsztaty. Tym razem w czwartek 27 sierpnia o godzinie 12.00 na terenach zielonych biblioteki w Jaszkowej Górnej. Obowiązuje rygor sanitarny i procedury. Więcej szczegółów na plakacie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)