Tajemnice string art

poniedziałek, 23.8.2021 19:37 727 0

Przedstawiamy Wam jedną z bibliotecznych pasji, jakim jest string art. Brzmi tajemniczo? A to po prostu obrazy, które tworzy się z gwoździ i nici oraz przy odrobinie własnej wyobraźni. W Gminie Kłodzko przygodę ze String Art-em rozpoczęła trzy lata temu pani Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Od tego czasu nie ma miesiąca, abyśmy nie spotykali się z różnymi grupami wiekowymi i wystukiwali młotkami na desce szkice, a potem dziergali obrazy. Kilka dni temu, w ogrodzie pani Marii przy Filii nr 2 w Krosnowicach spotkało się osiem dziewcząt, aby wyczarować swoje pomysły na desce. Swoich młodych czytelników dzielnie wspierała Agnieszka M. – pomocnik biblioteczny w ramach projektu Gminy Kłodzko/Centrum Integracji Społecznej pod nazwą „Igła z miotłą w reintegracji zawodowej”.

Działanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Innowacyjność tego projektu polega na pokazaniu młodemu pokoleniu zupełnie nowego wymiaru rękodzieła ludowego, nie zapominając przy tym o wartościach kulturowych zapoczątkowanych przez nasze babcie i dziadków. W tym tygodniu zapraszamy chętnych do biblioteki w Szalejowie Górnym – czwartek 26 sierpnia, godzina 14.00. Zapisy pod numerem telefonu 74 8687128.

Chętnych jest wielu, stąd pomysł na podzielenie się naszymi umiejętnościami z bibliotekarzami Powiatu Kłodzkiego. Warsztaty dla nich odbędą się 9 września 2021r. w nowoczesnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wojborzu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)