komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

Tak ma wyglądać Inkubator Przedsiębiorczości w Kłodzku [Wizualizacja]

poniedziałek, 14.6.2021 10:12 , komentarze: 5 , odsłony: 1262
kategorie artykułu:

W Koszarach Białych Fortu Owcza Góra powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Projektowanie i dostosowywanie obiektu do nowych funkcji odbywa się pod okiem naukowców, specjalistów od architektury fortecznej oraz konserwatora zabytków. Obecnie powstała już wizualizacja obiektu.

Zlokalizowany w Koszarach Białych Fortu Owcza Góra obiekt dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych, a dostęp na kondygnacje piętra umożliwi platforma.  Wyremontowana zostanie istniejąca, historyczna droga.

Dwie skrajne kazamaty na obu końcach koszar, o nieregularnym kształcie, zostaną przeznaczone na komunikację, klatkę schodową, windę dla niepełnosprawnych, pomieszczenia techniczne. Pozostałe dwanaście kazamat na obu kondygnacjach przeznaczone będą na lokale usługowe. W tym trzy kazamaty będą lokalami jednokondygnacyjnymi z antresolą. Projekt przewiduje odtworzenie brakujących fragmentów lica murów oraz gzymsów kordonowych w murach i skarpach przyległego do koszar terenu.

W Koszarach Czerwonych projekt przewiduje wykonanie prac zabezpieczających obiekt przed dalszym niszczeniem, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników Inkubatora

Koszt przedsięwzięcia to 13 mln zł brutto. Gmina miejska Kłodzko pozyskała jednak na ten cel dofinansowanie w wysokości 8,6 mln zł.

 

Czytaj taże: W Koszarach Białych Fortu Owcza Góra powstanie Inkubator Przedsiębiorczości [Foto]

 

Wasze komentarze

Komancze z Ul. Wiejskiej wybiją wam te obrazki z głowy...
środa, 16.06.2021 23:39 autor: Realista
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
piątek, 23.7.2021 09:43
czwartek, 22.7.2021 13:47