komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 30 marca 2020

Anieli, Kwiryna

Tęsknimy za WAMI! Spotkajmy się z zabytkami techniki online

wtorek, 24.3.2020 09:04 , komentarze: 0 , odsłony: 286
kategorie artykułu:

Już od poniedziałku 16 marca 2020 - Muzea Techniki na szereg różnych sposobów pokonują koronawirusa! Spalą go w hutniczym piecu, rozwalcują w zabytkowej walcarce i rozerwą używając parowych lokomotyw. Jesteś zamknięty w domu, ale chcesz to zobaczyć? Fundacja Ochrony zaprasza codziennie w samo południe na swój profil.


Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, zaprasza: "Chcemy wykorzystać dobrze ten czas, kiedy wszyscy ograniczamy swoje wycieczki, dlatego udostępnimy nasze muzea on-line. Zrobimy krótki wirtualny spacer po jednym z naszych muzeów - Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śl., Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach, Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Św., Młyn Hilberta w Dzierżoniowie. Przygotowujemy też eksperymenty naukowe i konkurs na pokonanie wirusa, który zachęci dzieci do samodzielnej, twórczej pracy. Od wielu lat prowadzimy w naszych oddziałach lekcje muzealne, teraz zrobimy je zdalnie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym i Państwa, postanowiliśmy rozpocząć jako Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska akcję zbierania historycznych materiałów na temat przemysłu w Jaworzynie Śląskiej oraz w Dzierżoniowie. W zakresie naszego zainteresowania znajdują się stare fotografie, gazety, wspomnienia, pamiętniki, a może nawet nagrania audiowizualne z okresu od powstania tychże obiektów aż do dziś.

Jeśli tylko posiadacie w swoich zbiorach archiwalia, o które prosimy, udostępniajcie je nam w formie oryginalnej (te cyfryzujemy) lub cyfrowej. Mamy nadzieję stworzyć archiwum, które pokaże nam i naszym potomnym, jakie zmiany zaszły na ziemiach Dolnego Śląska w ostatnich 75. latach. Możecie Państwo archiwaliami dzielić się z nami za pośrednictwem tradycyjnej poczty, przesyłając je na adres Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, ul. Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska, mailowo: muzeum@muzeumtechniki.pl czy też wysyłając nam wiadomości na profilach w mediach społecznościowych. Jednocześnie przypominamy, że mimo zamknięcia jednostek muzealnych, nasze profile prężnie działają w Internecie – zapraszamy do śledzenia aktualności. fb.me/muzeatechniki

fb.me/walcownia

fb.me/muzeum.kolejnictwa

fb.me/mlynhilberta

fb.me/muzeumtechnikirolniczej 


Instagram:
https://www.instagram.com/muzeumkolejnictwa/
YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCRjkG_S0N-psP9YmVuj_qfg
Twitter:
https://twitter.com/iKolejnictwa

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, sytuacja organizacji takich jak nasza Fundacja utrzymujących się z działalności i turystycznej, uległa  drastycznemu pogorszeniu, nie mogąc realizować swojej misji i zadań statutowych. Jako organizacja pożytku publicznego prosimy o przekazywanie 1% podatku lub wpłacanie darowizn na konto Fundacji. Liczymy na Państwa wsparcie finansowe i zachęcamy do regularnych wpłat.
Liczymy na Twoje wsparcie finansowe
https://www.muzeatechniki.pl/wspierajnas

 

Wasze komentarze

piątek, 27.3.2020 14:04
piątek, 27.3.2020 09:58
czwartek, 26.3.2020 13:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe