Trzy miesiące aresztu dla sprawcy kradzieży rozbójniczej w Polanicy-Zdroju

piątek, 26.11.2021 09:08 3685 3

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 19-latek w jednym ze sklepów spożywczych ukradł tabletki, a następnie nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu poszarpał się i uderzył pięścią sprzedawcę, a następnie uciekł. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

- Do zdarzenia doszło kilka dni temu wieczorem w Polanicy-Zdroju. Mężczyzna zabrał ze sklepu tabletki, za które nie zapłacił. Zauważył to sprzedawca, który wybiegł za nim i próbował mu je odebrać. Sprawca zaczął się z nimi szarpać. Sprzedawca chcąc odebrać mężczyźnie tabletki został przez niego popchnięty, a następnie uderzony pięścią w głowę. Agresor uciekł nie udzielając pomocy rannemu mężczyźnie. Poinformowani o zaistniałym zdarzeniu funkcjonariusze polanickiego komisariatu szybko wytypowali podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany 19-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.Okazało się, że mieszkaniec powiatu kłodzkiego był już karany za inne przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował już wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiąc

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Bogobojowy sobota, 27.11.2021 08:02
Kiedy witamina C wejdzie za mocno. :D
Edi piątek, 26.11.2021 09:40
mordercy drogowi chodzą i jeżdżą i nikt ich nie zamyka...
Pinokio. piątek, 26.11.2021 09:56
Jakich masz na myśli mordercy chodzą???