komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem [Wykaz dyżurów]

piątek, 19.2.2021 10:10 , komentarze: 0 , odsłony: 157
kategorie artykułu:

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa od 22 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Kłodzka Policja co roku aktywnie włącza się w akcję. Przez cały okres jej trwania policjanci będą pełnić dyżury, podczas których udzielą wszystkim zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień,  wytłumaczą jak przejść przez procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.  W Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku będzie można uzyskać pomoc prawną od dyżurujących policjantów zajmujących się problematyką kryminalną, przemocy w rodzinie, przestępczości czy demoralizacji nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku dyżury będą pełnić na terenie KPP w Kłodzku pl. Chopina 2 oraz przy ul. Boh.Getta 20 a – budynek „B”, podczas których  każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać fachową poradę prawną.

Wykaz dyżurów:

Poniedziałek-piątek w godz. 7:30- 15:30, (budynek - pl. Chopina 2 oraz w godz.15.30-20.00 budynek B- przy ul. Boh. Getta 20a).

Sobota-niedziela w godz. 7:30- 15:30, (tylko w budynku KPP w Kłodzku pl. Chopina 2).

Więcej informacji na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych w kraju na ich rzecz znajduje się na stronie:  www.pokrzywdzeni.gov.pl,  gdzie można znaleźć m.in. informator pokrzywdzonego, najbliższe sieci pomocy, a także specjalną zakładkę z informacjami dotyczącymi pokrzywdzonych dzieci.

Pamiętajmy! Każda osoba pokrzywdzona może liczyć na wsparcie i pomoc policjantów nie tylko podczas siedmiu dni trwania akcji ale również na co dzień.

 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele