komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku odebrali stypendia [Foto]

czwartek, 18.2.2021 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1147
kategorie artykułu:

W Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku, w imieniu Macieja Awiżenia Starosty Kłodzkiego oraz Zarządu Powiatu, Anetta Kościuk dyrektor Wydziału Oświaty wręczyła uczniom stypendia za rok szkolny 2019/2020, w ramach projektu „Fachowcy na lokalnym rynku pracy”.

Stypendia otrzymało dziesięcioro uczniów. Głównym kryterium przyznania stypendiów były wyniki w nauce oraz frekwencja na zajęciach. Pomimo trudnego czasu, czasu pandemii, w jakim przyszło się uczyć, stypendyści swoim zaangażowaniem, pracowitością i udziałem, pokazali, że można.

Stypendia otrzymali:
Berkowska Kinga - kl. III b -Technik Logistyk
Hryckiewicz Julia - kl. III a - Technik Budownictwa
Oleś Emilia - kl. II b - Technik Logistyk
Puk Gracjana - kl. II j - Technik Spedytor
Szczygieł Paweł - kl. IV a - Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej
Nowak Wiktoria - kl. III i - Technik Spedytor
Gwizdała Wiktoria - kl. III d - Technik Logistyk Mundurowy
Kućmierczyk Krzysztof - kl. II b - Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej
Pożoga Aleksandra - kl. III b - Technik Logistyk
Sudnik Marlena - kl. III b - Technik Logistyk

Spotkanie poprowadził Rafał Olecha dyrektor szkoły wraz z Tamarą Chorąży, która reprezentowała Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Szkoła do udziału w projekcie przystąpiła wraz z Fundacją „Krzyżowa”. Wspólnie aplikowali o środki unijne , które otrzymali i dzięki temu mogą realizować założenia projektu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia uczniów po ukończeniu nauki na terenie powiatu kłodzkiego. Projekt stawia również na podnoszenie kompetencji i rozwój nauczycieli nauki zawodu.

Liczymy, że efektem końcowym projektu, będą dobrze przygotowani przez szkołę fachowcy z niezbędnymi umiejętnościami, potrzebnymi na obecnym rynku pracy. Równie ważnym elementem projektu jest współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy będą mogli zyskać przygotowanych pracowników do swoich firm, po ukończeniu przez nich nauki.

Projekt ten przewiduje także udział osób niepełnosprawnych. Pani dyrektor z zadowoleniem wręczyła stypendia zdolnej młodzieży, życząc sukcesów na wybranym kierunku zawodowym oraz utrzymania dobrych wyników w nauce.

 

Wasze komentarze

czwartek, 4.3.2021 09:13
5
środa, 3.3.2021 10:08
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele