komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Umowa współpracy RST z PTTK podpisana! [Foto]

czwartek, 4.4.2019 13:51 , komentarze: 2 , odsłony: 1734
kategorie artykułu:

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju podpisała umowę dotyczącą współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Uroczystość, jaka zorganizowana została w Muzeum Ziemi Kłodzkiej połączona była z konferencją na temat metodyki prowadzenia grup turystycznych.

- Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju wielokrotnie gościła doświadczonych przewodników sudeckich, zaproszonych, by podzielić się swoją wiedzą z przyszłymi pracownikami branży turystycznej. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej poznawali tajniki pracy przewodnika, warsztat i metodykę prowadzenia grup w warunkach miejskich, terenowych i górskich, zadania i obowiązki przewodników. Uczniowie aktywnie doświadczali problemów związanych z przewodnictwem uczestnicząc w scenkach symulacyjnych, przygotowanych przez naszych gości. Wielu z uczniów odkryło w czasie spotkań swoje predyspozycje do wykonywania tego zawodu  - mówi Edyta Zarzycka-Kościesza z Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju. 

Podpisanie umowy pozwoli na rozszerzenie współpracy m.in. w zakresie praktyk, staży czy też  uczestnictwa uczniów w imprezach organizowanych przez PTTK.

- Podpisanie umowy umożliwi nam rozszerzenie wspólnych celów o realizację praktyk i staży u nowego partnera, a także pozwoli na organizację szkoleń i innych spotkań o naturze edukacyjnej z udziałem młodzieży i kadry pedagogicznej. Umożliwi nam również popularyzację wiedzy z obszaru turystyki, poprzez praktyczne prezentacje metodyki prowadzenia grup turystycznych przez przewodników turystycznych oraz angażowanie uczniów RST w bezpośredni udział w obsłudze ruchu turystycznego, we właściwych warunkach pracy, umożliwiających kształcenie się uczniów, zdobywanie doświadczenia i rozwoju zawodowego -  wyjaśnia Edyta Zarzycka-Kościesza. - To jest kolejny, ważny partner strategiczny dla naszego zawodu Technik Obsługi Turystycznej, który od nowego roku będzie Technikiem Organizacji Turystyki. Chcemy być wszechstronnie podającymi wiedzę nauczycielami, żeby nasi uczniowie wszechstronnie się kształcili. Naszym podstawowym partnerem jest Rainbow i nasza szkoła jako pierwsza w Polsce rozpoczynała współpracę z tym jednym z największych biur turystycznych w Polsce. Teraz mamy także bardzo ważnego partnera, bo regionalnego, który zapewnia możliwość realizacji praktyk zawodowych na naszym terenie. Podziękowania za udostępnienie wnętrz kierujemy również do Muzeum Ziemi Kłodzkiej, gdzie mogliśmy podpisać tę ważną dla nas umowę  - dodaje.

 

 

Wasze komentarze


sobota, 20.4.2019 10:35
1
sobota, 13.4.2019 23:19
6
piątek, 29.3.2019 16:02
4
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
ABC OGRODU