Uroczyste obchody jubileuszu 30-lecia powołania straży granicznej [Foto]

wtorek, 15.6.2021 18:23 2031 0

Przed budynkiem Placówki Straży Granicznej w Kłodzku odbyły się uroczyste obchody z okazji 30-lecia powołania tej formacji.

30 lat temu, ustawą z dnia 12 października 1990 r. do ochrony granicy państwowej na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego została powołana do życia Straż Graniczna. Jej funkcjonowanie rozpoczęło się w 1991 r. To historia tysięcy funkcjonariuszy, którzy od początku powstania formacji, strzegą granic naszego kraju. I choć zmienia się specyfika ich pracy, niezmienne pozostają zaangażowanie i profesjonalizm strażników, którzy każdego dnia z oddaniem pełnią służbę dbając o nasze bezpieczeństwo.

W uroczystości jubileuszowej udział wziął Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, który złożył serdeczne gratulacje z okazji święta jednostki, Piotrowi Piekarskiemu Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Kłodzku, wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom kłodzkiej placówki. Starosta wręczył również listy gratulacyjne i podziękował za bardzo dobrą współpracę pomiędzy powiatem kłodzkim i strażą graniczną. Podkreślił, że zawsze można liczyć na pomoc i wsparcie straży granicznej. Na koniec życzył kolejnych wspaniałych jubileuszy, dalszego rozwoju placówki, satysfakcji i zadowolenia z pełnionej służby.

W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Placówki Straży Granicznej w Kłodzku, zaproszeni goście, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Polski i Czech, samorządowcy, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gmin i powiatu. Z okazji jubileuszu zostały wręczone pamiątkowe medale, również starosta kłodzki z rąk komendanta otrzymał okolicznościowy medal.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)