komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

Uroczyste otwarcie klasopracowni językowej i świetlicy w szkole w Jugowie [FOTO]

piątek, 13.12.2019 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2574
kategorie artykułu:

W Środę, 11 grudnia miało miejsce uroczyste otwarcie klasopracowni językowej oraz świetlicy szkolnej w Jugowie. Oba pomieszczenia zostały gruntownie zmodernizowane i przystosowane do potrzeb korzystających z nich na co dzień młodych ludzi.

Pieniądze na realizację Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska pozyskała dzięki rzetelnie napisanemu wnioskowi o dotację celową na sfinansowanie zadania pod nazwą „Zakup wyposażenia klasopracowni językowej oraz świetlicy szkolnej w szkole podstawowej nr 1 w Jugowie”. Dominika Marczak, pracownik Referatu Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego wraz ze swoim kierownikiem Pawłem Szafranem przygotowali wniosek, a decyzją Ministra Finansów gmina otrzymała 50 000 zł dofinansowania. Drugie tyle wójt Adrianna Mierzejewska zabezpieczyła w budżecie gminy.
W czasach gwałtownego rozwoju technologicznego możliwe jest wykorzystywanie innowacyjnych metod w nauczaniu. Jednymi z nich są pracownie językowe, w których wykorzystuje się innowacyjne systemy multimedialne usprawniające i uprzyjemniające naukę.

Klasopracownia zyskała nowocześnie wyposażone stanowiska dla dwudziestu pięciu uczniów. Zaopatrzone są one w mikrofon, słuchawki i monitor. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom i młodzieży naukę języków obcych. Taka pracownia językowa skutecznie skupia uwagę uczniów i sprawia, że chętniej podchodzą oni do wykonywania ćwiczeń. Pozwala na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie wstydu i oporu przed rozmowami w obcych językach. Pracownia językowa z zastosowaniem nowoczesnych technologii daje doskonałe efekty w rozwoju uczniów, ułatwia zapamiętywanie przez nich wielu informacji, a także zachęca do intensywnej pracy. 

Monitor interaktywny, ergonomiczne umeblowanie i stacjonarny komputer zarządzający pracownią to niektóre z elementów stanowiących o nowoczesności i możliwości zapewnienia komfortu nauki dzieciom.


W ramach realizacji drugiej części zadania, tj remontu świetlicy szkolnej wykonane zostały niezbędne prace modernizacyjne sali. Zakupiono nowoczesne i spełniające najwyższe standardy meble do świetlicy, tj. szafy, regały, stoliki, pufy, wieszaki, krzesła. Istotnym elementem w rozwoju dzieci jest również zabezpieczenie im estetycznego i przyjaznego dl nich otoczenia, stąd podczas realizacji tego zadania nie mogliśmy pominąć zakupu i wyposażenia świetlicy w elementy dekoracyjne: dywany i dekoracje ścienne.

Szczególny jednak nacisk położony został na elementy edukacyjno- zabawowe: sztalugi, gry edukacyjne, klocki, karty prac, itp. Wiemy, że zrównoważony rozwój dzieci umożliwia im rozwijanie własnych kompetencji oraz przygotowuje do życia w społeczeństwie. Poprzez odpowiednią stymulację dzieci zbierają pozytywne doświadczenia, uczniowie poznają nowe możliwości i rozwiązania, a co najważniejsze uczą się jak najlepiej wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłości. Mamy nadzieję, że realizacja tego zadania ułatwi również pracę pedagogów, którzy wykorzystają sprzęt do nie tylko do realizacji programów nauczania.

Źródło: gmina.nowaruda.pl

 

Wasze komentarze

środa, 26.8.2020 16:58
wtorek, 19.5.2020 14:20
1
piątek, 15.5.2020 10:30
poniedziałek, 29.4.2019 12:55