komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej po latach ponownie w ratuszu [Foto]

piątek, 22.11.2019 15:19 , komentarze: 8 , odsłony: 3284
kategorie artykułu:

Zabytkowy ratusz po wielu latach ponownie stał się centrum administracji samorządowej miasta i gminy Bystrzyca Kłodzka. Obiekt przeszedł gruntowny remont, a jego uroczyste otwarcie odbyło się 20 listopada br.  

- Remont trwał bardzo długo. Od 2007 roku mieliśmy takie zamiary i od kiedy były wykonane wszystkie dokumentacje trochę też czasu minęło. Oprócz elewacji zewnętrznej zrobione zostało wszystko, od piwnicy aż po dach, łącznie z tym, że obiekt musiał spełnić również wymogi ppoż i być przyjazny dla osób niepełnosprawnych dlatego też w tym XIX wiecznym ratuszu można zobaczyć windę i platformę dla niepełnosprawnych. Całość prac wyniosła ponad 7,5 mln złotych. Cześć środków z Ministerstwa Kultury, ale zdecydowana większość z dochodów własnych gminy. Podziękowania należą się wszystkim radnym, którzy chcieli, aby ta siedziba została tutaj przeniesiona i głosowali za tym żeby w budżecie znalazły się środki na remont prawie w każdym roku od 11 lat - mówi burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Renata Surma. 

Remont obiektu był także możliwy dzięki przeniesieniu do innego budynku, mieszczącej się w tym miejscu Szkoły Muzycznej I Stopnia.  

- Były budynek sądu, który mieści się na przeciwko szpitala, był własnością Skarbu Państwa i stał pusty. Skoro Szkoła Muzyczna I stopnia jest prowadzona przez Ministerstwo Kultury to nie stało nic na przeszkodzie, aby starostwo oddało ten budynek na siedzibę szkoły za co bardzo dziękuję - mówi burmistrz Surma. 

Gruntowny remont przeszły również miejsca, w którym zlokalizowane zostały Wydział Urbanistyki i Wydział Turystyki i Kultury Fizycznej oraz Informację Turystyczną. Znajdują się one bezpośrednio przy ratuszu ( pl. Wolności 3 i 4). 

- W kamienicy nr 5, która znajduje się przy ratuszu chcemy w ciągu 2 lat wykonać remont, aby przenieść tam Wydział Rolnictwa jaki i może parę wydziałów z ratusza, aby warunki były bardziej sprzyjające pracownikom i naszym petentom - wyjaśnia burmistrz Surma. 

Oficjalne otwarcie ratusza, podczas którego nie zbrakło pracowników urzędy, byłych włodarzy Bystrzycy Kłodzkiej, a także władz samorządowych z terenu powiatu kłodzkiego, przedstawicieli służb mundurowych i duchowieństwa uświetnił występ przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej oraz zespołu wokalnego „Con Grazia” z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

 

 

Wasze komentarze

Czemu nie postawili w pobliżu od razu parkingu podziemnego przez...
niedziela, 24.11.2019 23:06 autor: TakToJestJakSieZdomuNieWychodzi
piątek, 31.7.2020 09:20
środa, 15.7.2020 12:13
1
poniedziałek, 13.7.2020 14:30
wtorek, 7.7.2020 12:11
1
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele