VI Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdroju [Foto]

poniedziałek, 26.7.2021 12:56 3571 0

Joanna Kurowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Katarzyna Dąbrowska, Izabela Szafrańska, Marcin Januszkiewicz, Antoni Królikowski, Artur Barciś, Jan Królikowski, Vendula Prihodova  oraz Lenka KlimentowaJan Kliment wystąpili podczas koncertu galowego VI edycji Festivalu CZ-PL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdroju. Wydarzenie poprowadził Mariusz Szczygieł, a artyści wystąpili w repertuarze przebojów okresu międzywojennego z Polski i Czech. 

Pomysłodawcą i twórcą Festivalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej CZ-PL jest Paweł Królikowski - wielki miłośnik kultury czeskiej, który wymyślił ten,wyjątkowy pod wieloma względami festiwal, aby choć przez kilka dni narody polski i czeski, poprzez wspólne kulturalne działania i zabawę, pogłębiały dobrosąsiedzką więź i partnerstwo. Obecnie to jego rodzina i przyjaciele dokładają wszelkich starań, aby kontynuować to dzieło.

Tegoroczna edycja festiwalu zorganizowana została w dniach 23-25 lipca, a w programie znalazła sie m.in. spotkanie z Agnieszką Holland, recital Stanisława Sojki oraz Romana Hampachera, spotkanie literackie Mariusza Surosza w rozmowie z Teresą Drozdą, spotkania ze Zbigniewem Czendlikiem i Arturem Barcisiem, a także recital Doroty Barovej, Anny Jurksztowicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Nie zabrakło również koncert konkursowego, który zorganizowany został pod hasłem „Co Chech to muzykant, a Polakom w to gra". Wydarzenie uświetniła parada zabytkowych samochodów, kino samochodowe i atrakcje dla dzieci, w tym miedzy innymi, teatr lalek Krystyny Skalickiej – (songwriterki, akordeonistki, lalkarki z Pragi), czy „Poczytanki dla dzieci” w pijalni wód z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Joanny Jarmołowicz.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)