komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 marca 2019

Józefa, Bogdana

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

środa, 9.1.2019 10:15 , komentarze: 0 , odsłony: 720
kategorie artykułu:

Będący na wolnym policjant z kłodzkiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący pojazdem marki volkswagen jadąc traci panowanie nad pojazdem. Policjant zatrzymał go na poboczu drogi wojewódzkiej. 46-latek miał 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za swój czyn karnie. 

8 stycznia po godz.22 policjant Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy Policji w czasie wolnym od służby zauważył, że kierujący volkswagenem traci panowanie nad pojazdem. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjant przy pierwszej nadarzającej się okazji zatrzymał jego pojazd na poboczu drogi wojewódzkiej w rejonie Trzebieszowic.

Następnie podbiegł do kierującego by upewnić się, że zachowanie nie wynika z pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się jednak, że czuć było od niego silną woń alkoholu.

Funkcjonariusz powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy. Po przybyciu na miejsce patrolu policji sprawdzili oni stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Czujność policjanta nie będącego na służbie i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

46-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 57 min temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
niedziela, 17.3.2019 19:28
piątek, 15.3.2019 12:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork