W Dusznikach-Zdroju trwa bicie rekordu Guinnessa w długości singlowego meczu badmintona [Foto]

sobota, 20.11.2021 21:38 2531 0

Na Hali Sportowej w Dusznikach-Zdroju trwa bicie rekordu Guinnessa w długości singlowego meczu badmintona. Próbę podejmują Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany, a ich cel to 27 godzin ciągłej gry!

Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany reprezentują dusznicki badminton, a zmagania związane z ustanowieniem rekordu rozpoczęli w sobotę, 20 listopada o 12.00. Zakończenie planowane jest na godzinę 15.00, w niedzielę. Dotychczasowy rekord to 26 godzin 28 minut i 20 sekund i należy do Polaków Bartłomieja Szczerby i Janusza Stachonia.

W ramach wydarzenia na dusznickiej hali sportowej odbywają się także imprezy towarzyszące, w tym m.in. mecze piłki nożnej, jazda na rolkach w przebraniach, turniej siatkonogi, turniej w darta, turniej koszykówki 3x3x3 czy Trening Cross Fit. Szczegóły KLKNIJ TUTAJ 

Z wydarzeniem próby bicia rekordu powiązana jest także akcja charytatywna. Początkowo planowano wesprzeć leczenie Pana Henia Kupisza. Niestety organizatorzy nie zdążyli… Zdecydowano więc o podłączeniu się do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Dawidka Drapacza. Już teraz na stronach facebookowych grupy Badmintoniści z Dusznik przeprowadzane są licytacje z których cała kwota wpływa do skarbonki Dawidka. Akcja charytatywna odbywać się będzie także w trakcie wydarzenia oraz przez kolejne dni przynajmniej do końca grudnia

Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących – pamiętajcie, obecnością pomagacie w biciu rekordu!!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)