W kłodzkim Turnieju Siatkówki Plażowej wystartowało 21 par

wtorek, 15.9.2020 11:06 3285 0

Zawodnicy m.in. z Kłodzka, Kudowy-Zdrój, Nysy, Dzierżoniowa, Świdnicy czy Lubina wzięli udział w Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbył się w Kłodzku w niedzielę 13 września.

W zawodach wzięło udział 21 par: 14 grało w turnieju głównym, a 7 w turnieju amatorskim. Siatkarze p przyjechali m.in. z Wrocławia, Dzierżoniowa, Nysy, Kudowy Zdrój, Świdnicy czy Lubina. Mecze turniejowe były rozgrywane w systemie brazylijskim.

Turniej amatorski wygrała drużyna z Nysy w składzie: ALBERT ŁOPATA I BARTOSZ JADZYN. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna miejscowych z Kłodzka w składzie Piotr Dłuski i Tadeusz Pajdzik. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Nysy w składzie: Damian Kliś i Dariusz Hreciński. Tuż za podium znalazła się jedyna para kobieca: Marta Majka i Anna Majda.

Turniej główny rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie, gdyż  przystąpili do niego zawodnicy,  którzy na co dzień uczestniczą w Mistrzostwach Polski i zajmują wysokie miejsca.

ĆWIERĆFINAŁY:

Fedorec/Łabecki - Westfal/Adamiak                         wynik 15-8 , 15-9

Frydrychowski/Bury - Domaradzki/Grabowski          wynik 15-4 , 15-13

Domaradzki/Grabowski - Wasowski/Kaleta              wynik 18-16 , 15-12

Fedorec/Łabecki - Bołda/Brzóstowicz                       wynik 11-15 , 11-15

Do pierwszego półfinału trafiła drużyna z Wrocławia Adamiak Mateusz / Westfal Maciej przeciwko Damian Domaradzki / Łukasz Grabowski z Nysy. Zwycięstwo z wynikiem 15:8 15:9 odniosła para Adamiak/Westfal.

Do drugiego półfinału doszła drużyna z Wrocławia i Kudowy Zdrój: Bury Mateusz / Frydrychowski Paweł przeciwko Brzóstowicz Piotr / Bołda Kacper. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła z para Bury/Frydrychowski.