komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 22 maja 2019

Heleny, Wieslawy

Wałbrzyski ZUS dla niepełnosprawnych, czyli „Żyj aktywnie"

poniedziałek, 13.5.2019 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 169
kategorie artykułu:

Po raz kolejny ZUS organizuje specjalny dzień dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ w całym kraju żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych a tylko 30 proc. z nich jest aktywnych zawodowo - dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.17 maja osoby z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.

17 maja br. (piątek) w siedzibie wałbrzyskiego Oddziału ZUS przy pl. Grunwaldzkim 1 o godzinie 11: 00 rozpocznie się spotkanie otwarte dla Osób z Niepełnosprawnością i ich rodzin.

- Ponieważ w tym roku motywem przewodnim tego dnia jest hasło ,,Żyj aktywnie” bardzo chcemy zachęcać Osoby z Niepełnosprawnością do otwartości i czynnego udziału w życiu społecznym – mówi Magdalena Walter koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS w Wałbrzychu.

 

Wałbrzyski ZUS do współpracy zaprosił w tym roku między innymi przedstawicieli NFZ, MOPS, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Multimedialnej Fili Bibliotecznej Podzamcze, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Gorąco zapraszam osoby zainteresowane do odwiedzenia nas w tym wyjątkowym dniu. Spotkanie ma charakter dnia otwartego, udział w nim jest bezpłatny. W jednym miejscu można uzyskać porady ekspertów z różnych instytucji, ale też porozmawiać o swoich pasjach lub zainteresować się nowymi propozycjami spędzania wolnego czasu – co podpowiedzą ciekawi goście – dodaje Magdalena Walter.

- „Żyj aktywnie!” to hasło, dzięki któremu, chcemy zaprosić osoby z niepełnosprawnościami nie tylko do rozwijania swoich talentów i poszukiwania możliwości rozwoju, ale chcemy także przypomnieć im zasadach zdrowego stylu życia i zmotywować do aktywności zawodowej – wyjaśnia Iwona Kowalska- Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W tym dniu w wielu placówkach ZUS eksperci z różnych instytucji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć oraz czy jakie inne świadczenia danej osobie przysługują.

– Przy okazji wizyty u nas warto poprosić naszego konsultanta o założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z ZUS – dodaje Kowalska-Matis. Dzień Osób z Niepełnosprawnością ZUS organizuje wspólnie z partnerami: Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowym Funduszem Zdrowia, Biurem Rzecznika Praw Pacjenta, Instytutem Transportu Samochodowego oraz lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z wiedzy i porad specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce. W ocenie specjalistów osoby niepełnosprawne na rynku pracy są dziś w dużo lepszej sytuacji niż jeszcze kilka lat temu i lepiej przygotowane do wejścia na rynek pracy. Ci, którzy chcą pracować, odnajdą swoje miejsce na rynku pracy.

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 28 min temu
dzisiaj, 30 min temu
dzisiaj, 32 min temu
wtorek, 21.5.2019 13:01
1
wtorek, 21.5.2019 12:45
wtorek, 21.5.2019 12:22
wtorek, 21.5.2019 12:18
wtorek, 21.5.2019 11:45
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele