komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

Wernisaż wystawy fotografii Macieja Schulza [Foto]

czwartek, 6.2.2020 18:58 , komentarze: 0 , odsłony: 1610
kategorie artykułu:

5 lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zorganizowany został wernisaż wystawy fotografii, których autorem jest duszniczanin, Maciej Schulz. Wystawa nosi tytuł "(nie)dostępni i coś" i można  na niej zobaczyć cykl zdjęć portretowych pochodzących z ziemi kłodzkiej znanych ludzi, którzy osiągnęli sukces w swoich dziedzinach oraz kilka niezwykłych fotografii koncepcyjnych.

- Wystawa zorganizowana została dzięki uprzejmości dyrektor biblioteki, Marcie Zilbert i możemy na niej zobaczyć 11 moich prac. Przedstawiają one portrety sławnych ludzi pochodzących z ziemi kłodzkiej, a także przestrzeń wyobrażoną czyli krajobrazy stworzone za pomocą przedmiotów codziennego czy też jednorazowego użytku. Tytuł wystawy "(nie)dostępni i coś" jest trochę przewrotny, a chodzi przede wszystkim o osoby, które sfotografowałem, czy one są dostępne czy jednak niedostępne i może w  jakiś sposób trzeba się do nich dostać, aby stały się dostępne - mówi Maciej Schulz, autor zdjęć. 

Maciej Schulz pochodzi z Dusznik-Zdroju. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze specjalizacją PR. Ukończył także Wrocławską Szkołę Fotografii AFA oraz Akademię Fotografii w Warszawie. Jego prace prezentowane były m.in. we wrocławskiej galerii „Kontury Kultury” oraz w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Fotografii PHO-BOS we Wrocławiu.

Wystawa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku jest pierwszą indywidualną prezentacją autora i można ją oglądać przez najbliższy miesiąc. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 15:58
poniedziałek, 14.9.2020 11:25
niedziela, 13.9.2020 14:17
środa, 9.9.2020 08:22
poniedziałek, 31.8.2020 13:04
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele