komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Weronika Nowakowska ambasadorką ParaSki4Europe!

czwartek, 20.2.2020 12:49 , komentarze: 0 , odsłony: 1316
kategorie artykułu:

Utytułowana biathlonistka Weronika Nowakowska została Ambasadorką European Winter Para Sports Event, Poland 2020.  Zawody rozpoczną się już w najbliższy wtorek, 25 lutego w ośrodkach narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena. 

Weronika Nowakowska to polska biathlonistka, jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w historii zimowych sportów w naszym kraju. Jest wicemistrzynią świata w sprincie oraz brązową medalistką w biegu pościgowym z Mistrzostw Świata w Kontiolahti w 2015 roku. Obecnie fantastycznie sprawdza się jako komentatorka zawodów biathlonowych w telewizyjnych kanałach sportowych. Propagowanie sportów zimowych i aktywności wśród osób z niepełnosprawnościami to w historii jej kariery nowe zadanie, ale podjęła się go z ogromną radością. Motto zawodów ParaSki4Europe brzmi: „Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie”. A jak przyznaje Weronika Nowakowska w sporcie marzenia i determinacja są kluczowe, by osiągać zamierzone cele.  

Sport jest piękną metaforą życia. Przez wiele lat był moim stylem życia - życiem. Czuję ogromną radość na myśl, że już wkrótce rozpocznie się wielkie sportowe święto ParaSki4Europe, którego mogę być ambasadorką – podkreśla Weronika Nowakowska. - Uprawianie sportu i rywalizacja osób z niepełnosprawnościami to dla mnie dowód na to, że w życiu warto mieć marzenia i za nimi podążać. To wspaniała lekcja pokory, wytrwałości i siły wewnętrznej. Podziwiam, bardzo szanuję i wspieram tych, którzy pomimo trudności dążą do realizacji swoich celów. Szlachetne idee leżąc na fundamencie olimpizmu i sportu w ogóle najpiękniej widoczne są właśnie w rywalizacji osób z niepełnosprawnościami. Już nie mogę się doczekać!  

Do ośrodków narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z 17 krajów Europy. Fakt, że swoje przesłanie o sile sportu i wartości płynących z jego uprawiania, z chęci stawania się coraz lepszym przekaże zawodnikom Weronika Nowakowska to dla Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligi szczególnie ważny element organizowanych zawodów. 

Weronika Nowakowska to szczególna postać w sporcie, przykład na to, że sport nie posiada żadnych granic i barier. Promowanie tego wydarzenia przez tak rozpoznawalną zawodniczkę, która jest wzorem do naśladowania dla każdego, będzie dodatkowym impulsem dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na sport. Paraolimpijskie narciarstwo biegowe i biathlon to dyscypliny sportowe, na których rozwój w najbliższych latach bardzo liczymy z uwagi na szeroką dostępność i stosunkowo niewielkie koszty w zestawieniu chociażby z narciarstwem alpejskim. Weronika Nowakowska dołącza do grona przyjaciół rodziny paraolimpijskiej i bardzo się z tego powodu cieszymy. Integracja poprzez sport jest ciągle tematem aktualnym.  

Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort. Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”.

 

Wasze komentarze

piątek, 15.5.2020 10:30
środa, 26.2.2020 12:09
środa, 26.2.2020 12:04
poniedziałek, 17.2.2020 12:10
11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe