Wielkie obchody w Polanicy-Zdroju

piątek, 23.1.2015 09:06 12418 8

W tym roku w Polanicy-Zdroju z pewnością nie zabraknie okazji do świętowania ponieważ miasto obchodzić będzie kilka jubileuszy. To właśnie na 2015 rok przypadają obchody 70-lecia nadania praw miejskich, 25-lecie samorządu, 20-lecie współpracy z miastem partnerskim Telgte a także 90-lecie powstania Teatru Zdrojowego. Wspólne obchody planowane są na długi, czerwcowy weekend jednak już teraz powołany został komitet organizacyjny. 

- W składzie komitetu jest m.in. pan Henryk Grzybowski, któremu powierzyliśmy funkcję przewodniczącego. Jest także pan burmistrz, ja i wiele innych osób, które znają tę tematykę. Działamy nad ustaleniem takiego ramowego programu obchodów i myślę, że do końca lutego to zakończymy – wyjaśnia Roman Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej w Polanicy-Zdroju – Chętni mogą jeszcze przystąpić do prac komitetu. Szczególnie zależy nam na osobach, które wiedzą coś o Polanicy, znają miasta i pomogą nam w realizacji tych zadań, które sobie ustalimy.

Wiemy już, że w planowanym programie obchodów znalazł się m.in. pierwszy „Zjazd Polaniczan”.

- Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa. Chcemy zorganizować spotkanie dawnych i obecnych mieszkańców miasta i zaprosić tu osoby, które mają swoje korzenie w Polanicy-Zdroju. Ponadto chcemy także zorganizować spotkanie osób uhonorowanych tytułem „Zasłużony dla Polanicy-Zdroju” oraz honorowych obywateli miasta. Wśród nich jest Irena Santor, która obchodziła ostatnio 80-lecie. Z tej okazji wysłaliśmy Jej życzenia oraz zaprosiliśmy do Polanicy. Prawdopodobnie pani Irena wystąpi także przed publicznością – mówi Roman Szymański.

Podczas obchodów planowane jest także otwarcie wystawy „Polanica dawniej i dziś” , która zobrazuje przemiany jakie przez lata nastąpiły w mieście. Wystawę zorganizuje Towarzystwo Miłośników Polanicy, które bardzo aktywnie włączyło się w organizację imprezy. Obchody mają potrwać cztery dni. 


UWAGA! Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji ogłasza KONKURS NA WSPÓLNĄ NAZWĘ OBCHODÓW tych rocznic. Liczy się pomysłowość, oryginalność i trafność w dopasowaniu integralnej nazwy czterech różnych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, a dla zwycięzcy przewidziana została atrakcyjna nagroda. 

Żeby wziąć udział w konkursie należy swoją propozycję nazwy umieścić w komentarzach pod informacją o konkursie, zamieszczoną na Fan Page Polanicy-Zdroju na portalu Facebook -> www.facebook.com/MiastoPolanica

 

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

polaniczanin środa, 28.01.2015 14:50
Proponuję w tytule zmienić słowo obchody na odchody ... dlaczego...
generał pitupitu piątek, 23.01.2015 09:20
a w komitecie organizacyjnym bedzie Mongolski Łucznik :D
niedźwiedź wtorek, 27.01.2015 20:43
Jak zwykle wszystko dla starców, a gdzie w tym jest...
Polanickie Archiwum X piątek, 23.01.2015 09:48
Zjazd Polaniczan , uhonorowanie zasłużonych dla miasta dyplomami , zaproszenie...
poniedziałek, 26.01.2015 03:04
zjazd i wystawa to dobre pomysly reszta to jakas porazka....
25lat poniedziałek, 26.01.2015 03:01
Bedzie impreza - proponuje zrobic wstep od 65 raku zycia....
autor piątek, 23.01.2015 11:08
Napewno przyjade jak bedzie wystep p.Ireny Santor i pospaceruje po...
polanicaki hrum hrum sobota, 24.01.2015 19:45
popi.erdolilo cie ? jak przyjade to pospaceruje!??! gdzie przyjedziesz?? do...