Wobec córki i byłej konkubiny użył gazu pieprzowego, pijany wsiadł za kierownicę i wpadł do rowu. W trakcie interwencji znieważył także funkcjonariuszy

środa, 21.7.2021 15:45 7330 6

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali 36-letniego obywatela Mongolii, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obcokrajowiec ponadto naruszył nietykalność cielesną swojej córki i byłej konkubiny poprzez użycie wobec nich gazu pieprzowego, jak również znieważył interweniujących funkcjonariuszy. 

- Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju otrzymał zgłoszenie o wywołaniu awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego przez obywatela Mongolii oraz podejrzanie kierowania przez wymienionego samochodem pod wpływem alkoholu. Policjanci na miejscu zgłoszenia zastali 36-letniego obcokrajowca, jego córkę i byłą konkubinę. Okazało się, że mężczyzna wszczął awanturę domową, w trakcie której naruszył nietykalność cielesną córki i byłej konkubiny poprzez użycie wobec nich gazu pieprzowego. Co więcej, w trakcie interwencji 36-latek, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, znieważał funkcjonariuszy słowami obelżywymi. Ustalono także, że mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Samochód osobowy, którym kierował obywatel Mongolii został ujawniony przez mundurowych w przydrożnym rowie. W związku z tym, że mężczyzna odmówił badania alkomatem, została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu z wynikiem wynoszącym blisko 2,5 promila. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Dotyczą one kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, naruszenia nietykalności cielesnej członków rodziny – 1 rok pozbawienia wolności, znieważenia funkcjonariuszy – 1 rok pozbawienia wolności - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z  Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku zastosował środki zapobiegawcze wobec sprawcy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, jak również poręczenie majątkowe w kwocie 1 000 złotych.

 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Gandalf środa, 21.07.2021 17:01
To że ich znieważył to chyba najgorsze co zrobił
środa, 21.07.2021 18:03
jak tylko nikt nie patrzy to oni znieważają. głównie na swoim...
środa, 21.07.2021 19:23
Właśnie szkoda, że nie postępują jak w Stanach czy u
czwartek, 22.07.2021 11:44
czyli jak? Tak właśnie postępują. Dostaniesz w morde czy z...
środa, 21.07.2021 21:55
1!000 zł poręczenia, to zachęta, żeby mongoł zwiał do do...
Maschinengewehrschütze środa, 21.07.2021 21:20
Perełka! - Samochód osobowy, którym kierował obywatel Mongolii został ujawniony...